Lotnisko w Łodzi ze świetnym wynikiem. Ponad 87 tys. pasażerów w pierwszym kwartale 2024 r.!

W pierwszym kwartale 2024 roku lotnisko w Łodzi obsłużyło ponad 87 tysięcy pasażerów. To o 30% więcej niż w analogicznym okresie 2023 r.

Samolot na Lotnisku w Łodzi
Lotnisko w Łodzi ze świetnym wynikiem, fot. Andrzej Amerski

Na początku roku zarząd lotniska w Łodzi zapowiedział, że w 2024 r. padnie rekord frekwencji – pół miliona obsłużonych pasażerów. To ambitne zadanie. Dotychczas najwięcej podróżnych przeszło przez terminal w 2012 roku i było to 463 tysiące osób.

W pierwszym kwartale 2024 r. odnotowano wynik o 30% wyższy niż rok temu, a drugi kwartał też zapowiada się bardzo dobrze. Do samolotów rejsowych linii lotniczej Ryanair, które latają przez cały rok, dojdą loty czarterowe. Pierwsze trzy samoloty wynajęte przez biura podróży, które będą wozić klientów na wakacje, wystartują 27 kwietnia. Będą to loty do tureckiej Antalyi. W maju i w czerwcu dojdą do nich kolejne czartery do Tunezji, Bułgarii, Bodrum i na trzy greckie wyspy: Kretę, Rodos i Zakynthos.

Tygodniowo z Łodzi będzie latać 14 samolotów czarterowych, w tym 9 do Turcji. Cały czas lotnisko obsługuje loty rejsowe do Alicante, Brukseli, Dublina, East Midlands, Londynu, Malagi i Mediolanu, które mają bardzo dobre obłożenie, choć zdecydowanie najlepszym powodzeniem cieszą się loty do Hiszpanii – do Alicante i Malagi.

Dobrym wynikiem za pierwszy kwartał 2024 r. może pochwalić się także cargo na lotnisku w Łodzi. Odprawiono o 10% więcej towarów niż w pierwszym kwartale zeszłego roku.

ZOBACZ TAKŻE