Lunapark jak z lat 90. w Manufakturze. To jedyna taka atrakcja w Łódzkiem! [SZCZEGÓŁY]

Tęsknicie za diabelskimi młynami, zamkiem strachów i wyścigami samochodzików? Manufaktura zaprasza łodzian w sentymentalną podróż do lat 90. i ich kolorowych, zwariowanych lunaparków. Na rynku zagości Festiwal Karuzel z kilkunastoma wielkimi maszynami i mnóstwem atrakcji.

Festiwal karuzel w Manufakturze

Na rynku Manufaktury stanie autodrom z szybkimi autkami, kolejki i karuzelki dla starszych i młodszych oraz gry zręcznościowe – spróbujcie swoich sił w „Ustrzel gola”, rzutach lotkami do balonów czy na strzelnicy. Oczywiście nie zabraknie ogromnych karuzel, a dla najodważniejszych – maszyn Break Dancer czy Street Fighter, które dostarczą ekstremalnych doznań. Koniecznie odwiedźcie też Pałac Śmiechu i Roller wodny.

Wspomnienia z dzieciństwa 

Festiwal, poza potężną dawką rozrywki, jest też okazją do zapoznania się z bogatą historią przemysłu lunaparkowego. Na plenerowej wystawie na rynku Manufaktury można oglądać sentymentalne, niepublikowane nigdy dotąd fotografie z różnych lunaparków w Polsce, w tym kultowego dla Łodzi w parku na Zdrowiu.

Z kolei w galerii handlowej pojawi się wyjątkowa wystawa ruchomych modeli karuzel, z których duża część ma ponad pół wieku. Sprawdźcie, jak dawniej wyglądały karuzele, kto jako pierwszy w Polsce wybudował jedną z nich i skąd inspiracje czerpali ich konstruktorzy.

Godziny otwarcia Festiwalu Karuzel w Manufakturze

  • Poniedziałek–piątek: od godz. 12:00 do 22:00.
  • Sobota i niedziela: od godz. 10:00 do 22:00.
  • Ceny biletów: od 15 do 30 zł, w zależności od atrakcji. 

Organizator przygotował specjalną promocję na karnet 10 wejść, który kosztuje 150 zł – przy zakupie karnetu atrakcje kosztują 15 zł.

Festiwal Karuzel potrwa do 5 maja.

ZOBACZ TAKŻE