Mam Pomysł na Startup 2022. Czym zajmują się laureacji konkursu?

W piątek, 2. grudnia w Orientarium Zoo Łódź odbył się wielki finał konkursu Mam Pomysł na Startup 2022. W tym dniu Łódź stała się stolicą nowoczesnych technologii i najnowszych globalnych trendów.

fot. mat. pras.
Spotkanie z laureatami konkursu "Mam pomysł na start up"

Ideą Konkursu jest łączenie młodego biznesu z potencjalnymi kontrahentami, inwestorami oraz kompleksowe wsparcie w postaci szkoleń, doradztwa oraz opieki mentorskiej. Do 14. edycji zgłoszono 150 projektów biznesowych z całego świata. Finalnie do programu akceleracyjnego zostało zakwalifikowanych 28 projektów z Portugalii, Indii, Białorusi, Ukrainy oraz Polski. Do wspierania projektów zaproszono 64 najlepszych managerów, trenerów, eksperci z dużą wiedzą i doświadczeniem, którzy przez 6 miesięcy wspierali startupy w procesie rozwoju.

– Wierzymy, że talenty są równomiernie rozmieszczone na całym świecie, dlatego naszym działaniom przyświeca idea budowania i przyciągania do Łodzi nowego pokolenia przedsiębiorców technologicznych. Łódź udowadnia, że ma potencjał, wiedzę i zasoby do aktywnego wspierania projektów startupowych w osiąganiu przewagi biznesoweji rozpoznawalności młodych firm na rynku krajowym oraz międzynarodowym.  Dużym sukcesem miejskiego akceleratora Mam Pomysł na Startup jest znaczący przyrost innowacyjnych i mocno zróżnicowanych pod kątem technologicznym projektów z całego świata. W tym roku miasto zdecydowało się wyróżnić zespół z Portugalii – Bethru,  za  pomysł na biznes i plan rozwoju marki, która podąża za trendami, odpowiada na współczesne potrzeby konsumentów, troszczy się o środowisko i nasze najbliższe otoczenie, czyli nasz dom. Wśród tegorocznych finalistów znalazły się  również zespoły z Białorusi oraz Polski – powiedział Adam Pustelnik, Pierwszy Wiceprezydenta Miasta Łodzi.

Podczas Finałowej Gali, zostało wyróżnionych i nagrodzonych 14 najlepszych projektów. Tegoroczne zaangażowanie Partnerów Konkursu przełożyło się na rekordową w tym roku pulę nagród 500 000 zł.

Finalistami tegorocznej edycji zostali:

  • BETHRU, innowacyjna marka, oferująca ekologiczne środki czystości w postaci rozpuszczalnych tabletek i opakowań wielokrotnego użytku. Firma skupia się na ulepszaniu produktów konsumenckich, czyniąc je bardziej naturalnymi, ekologicznymi i zrównoważonym. www.bethru.com.
  • iVOTING,  projekt technologiczny, którego celem jest opracowanie i wdrożenie bezpiecznej, w pełni anonimowej, transparentnej i umożliwiającej wertykalność głosu technologii do głosowania internetowego poprzez zastosowanie autorskiej technologii blockchain. www.ivoting.pl 
  • R-NOX PLATFORMA IoT „CYFROWE POWIETRZE&quot, do dostarczania precyzyjnych danych służących do podejmowania odpowiedzialnych decyzji w sprawie środowiska naturalnego, skupiająca się na bardzo precyzyjnych urządzeniach, które mierzą jakość powietrza i analizują jego stopień zanieczyszczenia www.r-nox.com.

Wyróżnienia otrzymali twórcy projektów: Karty hybrydowe - nowatorska platforma do gier towarzyskich; RETTY HABITS; Pacjent Expert; eSens4YOU; Pocketsulu Fiji Wear; Innowacyjne i jedyne na Świecie Spódnico Spodenki łączące kulturę polskich surferów i tradycję Fidżi; Got Time; Lume Label, SensiVR; Mikrokapsułkowany preparat miodu pszczelego do zastosowań biomedycznych; Slow Pating; Cryptiony.

Organizatorem wydarzenia i konkursu jest Urząd Miasta Łodzi skupiający wokół inicjatywy corocznie ponad 60 Parterów,  w tym 5 największych łódzkich uczelni, instytucji okołobiznesowych oraz ponad 50 firm.

Mecenasem 14. Edycji konkursu była firma Transfer Multisort Elektronik, co jest potwierdzeniem, że Mam Pomysł na  Startup  to projekt ważny również dla przedstawicieli lokalnego rynku. Firma angażuje się  w rozwój biznesowego ekosystemu Łodzi i jak podkreśla Andrzej Kuczyński, działają zgodnie z ideą Jeżeli dla jakiejś sprawy nie warto umierać, nie warto dla niej żyć.

Rolę Partnerów Strategicznych objęli: ET Promo, Allegro, ABB, Amazon, Google For Startups, Rekeep, Fundacja Life Nature, Immergas, InCredibles, Uniwersytet Łódzki, Politechnika Łódzka.

Partnerzy Konkursu: Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi, Akademia Muzyczna w Łodzi, Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, TV i Teatralna w Łodzi, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Accenture, Kancelaria Adwokacka Peredzyńska Walaszek, Sieć Drogerii Rosa, HRP Group, Fortak&Karasiński Radcowie Prawni, Blue Brick, BLUERANK, Instytut Szkoleniowo-Doradczy, Deębowczyk Ulijasz Kuszmider Radcowie Prawni Sp. P., TULVENTURE, New Horizons Capital, Pitech, Rex Support Group,  Fabryka Sztuki w Łodzi, Active.pl, RDS FUND, CodeAlly, Pixel Technology, Drukarnia Oltom, Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

W trakcie czternastu dotychczasowych edycji konkursu powstało ponad 400 firm, a ponad 800 zespołów starupowych otrzymało wsparcie w realizacji projektów naukowych, technologicznych, kreatywnych i artystycznych.

Mam Pomysł na Startup to jedna z największych w kraju platform do dzielenia się wiedzą i korzystania z pomocy od dojrzałych i sprawnie funkcjonujących na rynku firm. Mentoring, doradztwo, warsztaty, networking, liczne wydarzenia – to oferta skierowana do zespołów z całego świata!

Projekt jest corocznie rozwijany. Niezwykle istotnym komponentem tegorocznej edycji był nasz udział wraz z dynamicznie rozwijającymi się firmami oraz startupami w największych targach technologicznych  – Web Summit. Podczas wydarzenia blisko 40 firm aktywnie promowało innowacyjne rozwiązania tworzone przez zespoły z całej Polski.  

Kolejna edycja konkursu rozpocznie się w marcu 2023 r.
Szczegóły na stronie www.startupy.lodz.pl

ZOBACZ TAKŻE