Manufaktura Fashion Week. Święto mody dla osób w każdym rozmiarze [SZCZEGÓŁY]

Wielkimi krokami zbliża się łódzkie święto mody – Manufaktura Fashion Week. Już w sobotę, 14 października, w godz. 10:00–22:00 odbędzie się 18. edycja tego wydarzenia.

Manufaktura Fashion Week. Święto mody dla osób w każdym rozmiarze
Manufaktura Fashion Week. Święto mody dla osób w każdym rozmiarze / fot. mat. pras.
4 zdjęcia
Manufaktura Fashion Week. Święto mody dla osób w każdym rozmiarze
Manufaktura Fashion Week. Święto mody dla osób w każdym rozmiarze
Manufaktura Fashion Week. Święto mody dla osób w każdym rozmiarze
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

Tegoroczny program skupia się na ukazaniu różnorodności w świecie mody i udowodnieniu, że piękno nie ma jednego określonego rozmiaru czy formy. 

Wyjątkowi goście

Na wybiegu w rotundzie galerii handlowej pojawią się m.in. amazonki z warszawskiego Stowarzyszenia Amazonek, które udowodnią, jak wielka jest kobieca siła. Dla wielu z nich walka z rakiem piersi była początkiem nowego życia – na własnych zasadach, bez ograniczeń. Amazonki wyjdą na wybieg w stylizacjach przygotowanych przez Kasię Lipińską, stylistkę Manufaktury. 

Pojawią się także nietypowi, bo czworonożni goście! W trakcie specjalnego pokazu, na wybiegu pojawi się kilku psich podopiecznych OTOZ Animals Łódź. Wydarzenie odbędzie się w spokojnym pasażu handlowym (obok sklepu Grycan), przy cichej muzyce i stłumionym oświetleniu, by nie stresować zwierząt.

Nie zabraknie gwiazd

Nie może zabraknąć znanych twarzy! Sobotnie wydarzenie poprowadzą top modelka Klaudia El Dursi i Mateusz Hładki, telewizyjny prezenter i reporter. Wyjątkową lekcję nauki chodzenia po wybiegu da sama Marcelina Zawadzka, jedna z najbardziej rozpoznawalnych modelek, Miss Polonia 2011, a także prezenterka telewizyjna. 

Moda przez duże M

Pokaz specjalny zaprezentują Marta Kuszyńska, Angelika Józefczyk, Acrimony i Tomasz Płuska z marką bandida_como_yo.

Dla tych, którzy chcieliby spróbować własnych sił w tworzeniu ubrań, przygotowano coś specjalnego: warsztaty upcyklingu ze znaną tiktokerką Angeliką Witek.

Nowe odkrycia branży i rabaty

W pokazach pojawią się także laureaci prestiżowego konkursu The Look Of The Year Polska. W piątek i sobotę (13 i 14 października) na gości Manufaktury czekać będą wyjątkowe rabaty i promocje, dzięki czemu szukanie modowych perełek i nowości będzie przyjemniejsze.

ZOBACZ TAKŻE