Manufaktura. Otwarcie największego lodowiska plenerowego w Łodzi i Festiwal (roz)Grzańców

Na rynku Manufaktury po raz kolejny otwiera się lodowisko pod chmurką. Pierwsi łodzianie będą mogli z niego skorzystać już w poniedziałek (21 listopada). W Manufakturze trwa także Rozgrzany Listopad, czyli Festiwal (roz)Grzańców.

Lodowisko w Manufakturze
Lodowisko w Manufakturze będzie otwarte przez całą zimę

Lodowisko na rynku Manufaktury to jedna z ulubionych zimowych rozrywek łodzian. Pierwsze niepewne kroki stawiają tam najmłodsi, oczywiście z pomocą niezawodnego pingwinka, a zapaleni łyżwiarze prześcigają się w wirażach na tafli. To największe w mieście plenerowe lodowisko – na łyżwiarzy czeka lodowa tafla o powierzchni ponad 600 mkw.! 

Łyżwiarski sezon rozpocznie się już w poniedziałek (21 listopada). Lodowisko będzie otwarte od poniedziałku do soboty w godz. 10:00–22:00, a w niedzielę godzinę krócej – do 21:00. Na miejscu można wypożyczyć łyżwy za 25 zł za godzinę – rozmiarówka jest bardzo szeroka (od numeru 25 do 48) i każdy fan tego zimowego sportu na pewno znajdzie właściwy rozmiar. Godzina jazdy na własnych łyżwach to koszt 20 zł, a wypożyczenie pingwinka ułatwiającego stawianie pierwszych kroków na tafli wyniesie 15 zł.

Rozgrzany Listopad, czyli Festiwal (roz)Grzańców

Po harcach na lodzie warto zajrzeć do jednej z restauracji. W Manufakturze bowiem trwa Rozgrzany Listopad, czyli Festiwal (roz)Grzańców. Aromatyczne, z laską cynamonu, gwiazdkami anyżu, z goździkami i sezonowymi owocami – wybierać możemy aż spośród 13 jesienno-zimowych propozycji lokali, zarówno tych z procentami, jak i bezalkoholowych. Restauracje, które biorą udział w wydarzeniu: Kaukaz, Ganesh, Whiskey In The Jar, Szpulka, Bawełna, Rajskie Jadło, Al Dente, Zielona, La Vende, SeaFood Bar&Market, Tawerna, Galicja i Tajska Hot Spoon.

 

ZOBACZ TAKŻE