Marcowe zajęcia w CZAS-ach w Łodzi. Ruszają zapisy na warsztaty dla seniorów [SZCZEGÓŁY]

W poniedziałek (26 lutego) seniorzy będą mogli zapisać się na marcowe zajęcia w łódzkich Centrach Zdrowego i Aktywnego Seniora. Tenis stołowy, szycie maskotek, a może gimnastyka umysłu? Propozycji jest bardzo wiele i każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie.

Centra Zdrowego i Aktywnego Seniora - zajęcia dla seniorów
W ofercie zajęć łódzkich CZAS-ów każdy znajdzie coś dla siebie
7 zdjęć
Centra Zdrowego i Aktywnego Seniora - zajęcia dla seniorów
Centra Zdrowego i Aktywnego Seniora - zajęcia dla seniorów
Centra Zdrowego i Aktywnego Seniora - zajęcia dla seniorów
Centra Zdrowego i Aktywnego Seniora - zajęcia dla seniorów
Centra Zdrowego i Aktywnego Seniora - zajęcia dla seniorów
ZOBACZ
ZDJĘCIA (7)

Zajęcia artystyczne w CZAS-ach w Łodzi

Artystyczne dusze 60+ nie będą narzekać na brak zajęć. W CZAS-ach można zapisać się na warsztaty plastyczne, podczas których uczestnicy przygotują kartki wielkanocne dla swoich najbliższych oraz świąteczne ozdoby do udekorowania mieszkania. 

Prowadzone będą również zajęcia z szycia. Seniorzy mogą wykorzystać swoje umiejętności manualne, by pomóc najmłodszym – przygotują maskotki, które trafią do chorych dzieci w szpitalach. W poprzednim roku seniorzy uszyli w sumie aż 1000 pluszaków. Można również zaangażować się w szycie kocyków dla wcześniaków. Ostre światło wpadające do inkubatorów jest szkodliwe dla noworodków, dlatego seniorki z CZAS-u przy ul. Rzgowskiej postanowiły pomóc najmłodszym pacjentom i przygotować specjalne nakrycia na te urządzenia.

Zajęcia sportowe w CZAS-ach w Łodzi

Zajęcia plastyczne to nie jedyne, co czeka na seniorów w tym miesiącu. Każdy może wziąć udział w nordic walking, czyli spacerach z kijkami. Organizują je m.in. bałuckie CZAS-y, które zapraszają każdego chętnego na wycieczkę po Lesie Łagiewnickim. Wystarczy wziąć ze sobą kijki i wygodne buty. Jeśli ktoś nie ma odpowiedniego sprzętu, nie musi się martwić – kije znajdą się dla każdego uczestnika.

Dla osób, które wolą poćwiczyć w sali gimnastycznej, koordynatorzy przygotowali wiele aktywności ruchowych. Dla wzmocnienia mięśni centra zaproponują gimnastykę, a osoby, które preferują inny rodzaj aktywności, mogą zapisać się na zajęcia taneczne, zumbę i jogę. 

W CZAS-ach odbywają się również lekcje gry w tenisa stołowego. Wszystkie warsztaty i zajęcia są prowadzone przez koordynatorów i wykwalifikowanych specjalistów, którzy dbają nie tylko o dobrą zabawę, ale również o bezpieczeństwo uczestników. Seniorzy mogą zapisać się również na gimnastykę umysłu, prelekcje z tematów dotyczących zdrowego trybu życia oraz lekcje, na których lepiej poznają funkcje swoich telefonów i komputerów.

Powitanie wiosny na Stawach Jana

Centra Zdrowego i Aktywnego Seniora zapraszają też każdego łódzkiego seniora (nie ma konieczności zapisów) na przywitanie wiosny. Impreza odbędzie się 21 marca na Stawach Jana. Organizatorzy zapewnią poczęstunek oraz gry i zabawy. Dla osób chętnych zaplanowany jest spacer nordic walking. Więcej szczegółów dotyczących spotkania zostanie podanych w późniejszym czasie na stronach internetowych centrów.

Zapisy na zajęcia będą prowadzone telefonicznie 26 lutego (poniedziałek) w godz. 9:00–13:00. Harmonogramy na nadchodzący miesiąc można znaleźć na stronach internetowych miejskich CZAS-ów. 

Centra Zdrowego i Aktywnego Seniora w Łodzi:

  • przy ul. Cieszkowskiego (tel. 42 689 11 60)
  • przy ul. Rzgowskiej (42 306 74 74)
  • przy ul. Felińskiego (697 404 697)
  • przy ul. Szpitalnej (502 322 547)
  • przy ul. Libelta (42 655 30 39)
  • przy ul. Nastrojowej (516 553 412)
  • przy ul. Przyrodniczej (42 617 12 32)

ZOBACZ TAKŻE