MCM Polesie. Jak przychodnia przy Maratońskiej zmieniła się po remoncie? [ZDJĘCIA]

Zakończył się trwający od jesieni remont przychodni Miejskiego Centrum Medycznego „Polesie” przy ul. Maratońskiej 71. Na tym etapie modernizacji placówki wyremontowano jej parter wraz z wejściem do budynku.

przychodnia zdrowia
Za nami kolejny etap modernizacji przychodni przy Maratonskiej, fot. Paweł Łacheta
11 zdjęć
przychodnia zdrowia
przychodnia zdrowia
przychodnia zdrowia
przychodnia zdrowia
przychodnia zdrowia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (11)

Najpoważniejsze zmiany zaszły w recepcji przychodni, w której zmieniono wystrój i przebudowano ją tak, by poprawić warunki obsługi pacjentów z niepełnosprawnościami. Przed wejściem do placówki starą windę dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich zastąpiono rampą wjazdową, która ułatwi dostęp do przychodni pacjentom mającym problemy z chodzeniem. Przed budynkiem powstały miejsca parkingowe dla osób ze szczególnymi potrzebami. Koszt całej inwestycji wyniósł ponad 1 mln zł.

Zakończony remont jest częścią zakrojonych na szerszą skalę prac modernizacyjnych przychodni przy ul. Maratońskiej. Rok temu wyremontowano pierwsze piętro, tworząc tym samym największe centrum medyczne w tej części Łodzi. Mieszkańcy mogą skorzystać z Pracowni RTG, Poradni Chirurgii Ogólnej, Poradni Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, Poradni Rehabilitacji i Fizjoterapii, Poradni Stomatologii, Poradni Neurologii Dziecięcej i Poradni Kardiologii.

ZOBACZ TAKŻE