MCM Widzew poszerza opiekę koordynowaną o ścieżkę nefrologiczną. Czym jest i dla kogo?

Miejskie Centrum Medyczne „Widzew” poszerza opiekę koordynowaną o ścieżkę nefrologiczną. Świadczenie jest już dostępne dla pacjentów.

MCM Widzew poszerza opiekę koordynowaną o ścieżkę nefrologiczną
MCM Widzew poszerza opiekę koordynowaną o ścieżkę nefrologiczną. Czym jest i dla kogo?

Opieka koordynowana jest skierowana przede wszystkim do osób powyżej 60 roku życia, które cierpią na wiele chorób współistniejących. Zazwyczaj pacjenci korzystają z różnych przychodni oraz lekarzy. Specjaliści nie mają dostępu do karty leczenia, przez co istnieje ryzyko, że przydzielą leki, które wzajemnie będą się wykluczać.

W ramach opieki koordynowanej pełną opiekę nad pacjentem sprawuje lekarz pierwszego kontaktu. Przygotowuje plan leczenie oraz zleca badania z pominięciem wizyt u specjalistów, co znacznie skraca czas oczekiwania w kolejkach. Z wynikami pacjent może udać się do swojego lekarza POZ albo specjalisty.

Opieka koordynowana cieszy się dużą popularnością w Miejskim Centrum Medycznym Widzew. Do tej pory pacjenci mogli korzystać z porad endokrynologa, kardiologa, pulmonologa oraz diabetologa. Przychodnia postanowiła rozszerzyć program leczenia o nefrologię, czyli leczenie i profilaktykę chorób nerek i dróg moczowych.

Osoby zainteresowane takim rodzajem opieki muszą skontaktować się z koordynatorem placówki, który umówi wizytę: przy al. Piłsudskiego 157 – tel. 451 166 556, przy ul. Elsnera 19 – tel. 451 166 555, przy ul. Sacharowa 21A – tel. 505 917 009.

ZOBACZ TAKŻE