Mecz Widzewa Łódź z Wisłą Kraków będzie powtórzony? Łódzki klub składa protest

Ćwierćfinałowy mecz Pucharu Polski Między Wisłą Kraków a Widzewem Łódź przyniósł mnóstwo emocji. Jednak niestety nie tylko tych sportowych. Sędzia Damian Kos podjął kilka kontrowersyjnych decyzji i w związku z jedną z nich, Widzew chce powtórzenia meczu.

Mecz Widzew Łódź z Wisłą Kraków będzie powtórzony
Mecz Widzew Łódź z Wisłą Kraków będzie powtórzony? Łódzki klub składa protest

Wisła Kraków kontra Widzew Łódź, ten mecz miał wszystko, żeby stać się prawdziwym sportowym świętem. Ponad 26 tysięcy kibiców na trybunach, wysoka stawka i zaangażowanie na boisku od pierwszych minut. Jednak po ostatnim gwizdku zdecydowanie więcej mówi się o arbitrze spotkania, Damianie Kosie oraz jego decyzjach, niż o samym meczu. Wiele osób wskazywało, że kontrowersyjne było doliczenie aż 17 minut.

Jednak długa analiza VAR oraz zadymienie boiska przez kibiców mogą bronić ten werdykt. Kos zdecydował, że przerw w grze w trakcie doliczonych minut było na tyle dużo, że mecz zamiast skończyć się w zakładanej 107 minucie, trwał aż do 119. Właśnie w samej końcówce zapadła decyzja, która jest oprotestowana przez Widzew Łódź. Przy bramce zdobytej przez Angela Rodado Igor Łasicki był na pozycji spalonej, a dodatkowo odepchnął Mateusza Żyro, który stał na linii strzału. Arbiter wprawdzie podszedł do monitora VAR, jednak przewinienia się nie dopatrzył. Rzecznik łódzkiej drużyny Marcin Tarociński poinformował w mediach społecznościowych, że klub żąda powtórki meczu, gdyż decyzja Kosa wypaczyła wynik.

ZOBACZ TAKŻE