Lider zbyt mocny. Widzew Łódź przegrywa ze Śląskiem Wrocław

Piłkarzom Widzewa nie udało się wygrać trzeciego meczu ligowego z rzędu. Przegrali na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 2:1. Łodzianie robili, co mogli, ale to nie wystarczyło. Widzewiacy dopiero w końcówce pokazali swój charakter.

Jordi Sanchez
Widzew Łódź przegrywa ze Śląskiem Wrocław, fot. Marcin Bryja

Dla Widzewa z pewnością nie był to łatwy mecz. Łodzianie mieli za sobą mordercze starcie z Wisłą w Pucharze Polski, a Śląsk to przecież jeden z kandydatów do mistrzostwa Polski. Piłkarze łódzkiej drużyny jednak nie przestraszyli się mocnego przeciwnika. Od początku starali się narzucić swoje tempo gry. Częściej utrzymywali się przy piłce, wygrywali pojedynki w środku pola i stwarzali sobie okazje. Jednak im dalej w mecz, tym gospodarze byli groźniejsi. Popełniali coraz mniej błędów i co jakiś czas straszyli Rafała Gikiewcza. I w końcu go pokonali. W ostatniej minucie pierwszej płowy Mistafić trafił do bramki, ale wcześniej sędzia boczny podniósł chorągiewkę. Gol nie został uznany.

W drugiej połowie Śląsk przypuścił szturm na bramkę Widzewa. I pewnie przyjezdni by go powstrzymali, gdyby nie fatalny błąd Gikiewicza. Bramkarz najpierw minął się z piłką, a potem sfaulował zawodnika gospodarzy. Sędzia wskazał na 11. metr. Rzut karny pewnie wyegzekwował Leiva. Po stracie gola gra Widzewowi przestała się układać, a Wrocławianie przejęli inicjatywę. Na domiar złego w 78 min. Leiva pokonał Gikiewicza po raz drugi. Dostał piłkę w środku pola i popisał się znakomitą indywidualną akcją. Sędzia boczny wskazywał co prawda na spalony, ale po analizie VAR gol został uznany. Emocje jednak się nie skończyły. Widzew pokazał charakter i zdobył honorowego gola w doliczonym czasie gry. Pawłowski dośrodkował daleko z prawego skrzydła, a futbolówkę głową dopadł Rondić i trafił do siatki.

Śląsk WrocławWidzew Łódź 2:1 (0:0)