ŁKS Łódź myśli o medalach i… kolejnym sezonie. Przed siatkarkami kluczowe mecze

Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź odpadły z Ligi Mistrzyń w ćwierćfinale, a zatem przed nimi już tylko walka o krajowe trofea. Łódzkie Wiewióry mają jeszcze teoretycznie szanse na awans na trzecie miejsce w tabeli, co dałoby im lepsze rozstawienie w play-offach. Żeby jednak tak się stało, w dwóch ostatnich spotkaniach rundy zasadniczej muszą zgarnąć sześć punktów i liczyć na potknięcie zespołu z Rzeszowa.

Siatkarka ŁKS Łódź
ŁKS Łódź myśli o medalach i… kolejnym sezonie

Pierwsza szansa na zgarnięcie kompletu punktów już w poniedziałek (4 marca). ŁKS zmierzy się we własnej hali z UNI Opole. Przeciwnik nie jest zbyt wymagający i każdy wynik inny od wygranej w trzech lub czterech setach będzie odebrany przez kibiców jako sensacja. Żeby jednak wysoka wygrana stała się faktem, łodzianki nie mogą zlekceważyć opolanek. Zespół UNI zajmuje obecnie szóste miejsce w Tauron Lidze i również będzie walczył o medale.

Plany na kolejny sezon

Podczas gdy zawodniczki z al. Unii przygotowują się do play-offów, działacze klubu myślami wybiegają już w kolejny sezon. Trwają negocjacje kontraktowe. Prezes Hubert Hoffman nie ukrywa, że chce zatrzymać w drużynie najważniejsze siatkarki. Kontrakty prawdopodobnie przedłużą Klaudia Alagierska i Zuzanna Górecka. – Jesteśmy blisko sfinalizowania tych kontraktów, ale jeszcze chwila – uspokaja w rozmowie z TV Toya prezes Hoffman. Zapewnia też, że rozmawia z Valentiną Diouf. Największy problem będzie z utrzymaniem brazylijskiej rozgrywającej, Roberty Ratzke. – Bardzo bym chciał, żeby Roberta została, bo to jest dla mnie zawodniczka nr 1, ale rozmowy są ciężkie – otwarcie przyznaje Hoffman.

ZOBACZ TAKŻE