Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run 2024. Nowa trasa i koszulka od Goudy! [MAPA, ZDJĘCIA]

Już prawie 4000 osób jest na liście startowej 21. edycji Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run. Start i metę imprezy zaplanowanej na 25 maja wyznaczono na głównej ulicy naszego miasta, w pobliżu Ogrodów Geyera. Dla uczestników rywalizacji przygotowano wyjątkowe koszulki. Zaprojetował je Daniel „Gouda” Tworski.

biegacze
Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run 2024. Znamy trasę i projekt koszulki!
8 zdjęć
biegacze
biegacze
biegacze
biegacze
biegacze
ZOBACZ
ZDJĘCIA (8)

Dyrektor sportowy Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run Jacek Chmiel podkreślił, że trasa różni się od ubiegłorocznej. – W tym roku do pokonania będzie najdłuższy odcinek ulicy Piotrkowskiej, od Białej Fabryki do Placu Wolności. To się wcześniej nie zdarzyło. Trasa jest bardzo szybka, z atestem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Wszystkie rekordy życiowe będą więc uznane – powiedział Chmiel.

Zawodnicy pokonają aż 5 km samą ulicą Piotrkowską. Secesyjne kamienice, piękna ulica Włókiennicza, odnowiony przez inwestorów Grand Hotel to tylko niektóre z atrakcji tegorocznej trasy. Kolejną jest z pewnością koszulka, którą w tym roku zaprojektował Daniel „Gouda” Tworski.

– Inspiracja była prosta i przełożyła się na to, że na koszulce mamy uproszczoną infografikę trasy biegu. Na stronie frontowej mamy początek, czyli Ogrody Geyera. Później jest Biała Fabryka, okolice Manhattanu, Nowe Centrum Łodzi, ulica Włókienniczą i oczywiście Piotrkowska – powiedział autor projektu koszulki.

Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run. Prawie 4 tys. osób na liście

Na liście startowej biegu głównego na 10 km jest już prawie 4 000 osób. Do 15 marca wpisowe wynosi 80 zł, a następnie wzroście do 90 zł (16 marca – 15 kwietnia) i 100 zł (16 kwietnia – 19 maja). Tuż przed startem za możliwość udziału w tegorocznej edycji Biegu Piotrkowską Rossmann Run trzeba będzie zapłacić 120 zł. Podobnie jak w poprzednich edycjach organizatorzy szykują nagrody nie tylko dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach (siedem wiekowych, 14 branżowych i kilka innych, np. dla mam, fizjoterapeutów czy nauczycieli), ale także dla zawodników, którzy ukończą rywalizację na miejscach numer: 1000, 2000, 3000, itd. W pakietach startowych znajdą się m.in.: medal dla każdego biegacza, dedykowana koszulka techniczna, produkty od sponsorów biegu oraz wejściówki do Aquaparku Fala.

Sześć dni przed biegiem głównym odbędzie się Mini Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run, w którym rywalizować będą dzieci, młodzież i niepełnosprawni. Zapisy do udziału w tej imprezie rozpoczną się do końca przyszłego tygodnia.

Szczegółowe informacje na temat zapisów i Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run można znaleźć na stronie: www.biegpiotrkowska.pl.

SONDA

Planujesz wziąć udział w Biegu Piotrkowską?

ZOBACZ TAKŻE