Medale w Renens. Historyczny występ łódzkich sumitów

W szwajcarskim Renens sumici z Łodzi po raz pierwszy w historii sięgnęli po złote medale mistrzostw Europy w kategorii młodzików. Do trzech złotych krążków zawodnicy UKS Master dorzucili też jeden brązowy.

Historyczny występ łódzkich sumitów
Historyczny występ łódzkich sumitów
4 zdjęcia
Historyczny występ łódzkich sumitów
Historyczny występ łódzkich sumitów
Historyczny występ łódzkich sumitów
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

Na najwyższym stopniu podium stanęli: Agata Kucharska (kat. do 50 kg), Wiktoria Pietras (60 kg) oraz Mariusz Cyrankowski (67 kg), a brąz wywalczył Szymon Pietrzak (52 kg). - Agata i Szymon to również medaliści mistrzostw Polski w zapasach oraz - podobnie jak Wiktoria - absolwenci Szkoły Podstawowej nr 111 w Łodzi. Obecnie Szymon i Mariusz są uczniami Liceum Ogólnokształcącego Marcina Gortata. To szkoła, która wspiera uczniów i pozwala im łączyć naukę ze sportem na najwyższym poziomie. Agata uczęszcza do klasy mundurowej XLII LO, a Wiktoria jest uczennicą ZS Ekonomii i Usług – poinformował dumny ze swoich podopiecznych trener Piotr Górski. Dodał, że treningi zapasów i sumo UKS Master prowadzi w salach MOSiR przy ul. Skorupki 21 (Pałac Sportu) oraz w SP 111 przy ul. Jaracza 26.

Młodzicy o prymat na Starym Kontynencie walczyli w Narodowe Święto Niepodległości. Dzień później w szranki stanęli kadeci. Krzysztof Kuśmierczyk z UKS Atleta Łódź rywalizację w 55 kg zakończył na piątym miejscu.

ZOBACZ TAKŻE