Budowlani Łódź z pierwszą wygraną w Lidze Mistrzyń. Łodzianki pokonały Calcit Kamnik

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź odniosły pierwsze zwycięstwo w tegorocznej Lidze Mistrzyń. Pokonały na wyjeździe Słowenki z Calcit Kamnik 3:1. Dominowały prawie przez całe spotkanie. Tylko w jednym secie straciły na chwilę koncentrację

Budowlani Łódź

Łodzianki mecz zaczęły od straty punktów. Szybko się jednak okazało, że był to jedynie rozruch, bo sytuacja kilka chwil później się odwróciła. Siatkarki z Łodzi zaczęły mocno atakować, uruchomiły blok i bezlitośnie wykorzystywały potknięcia przeciwniczek, takie jak autowe ataki. To dało Budowlanym spore, 5-punktowe prowadzenie. Znakomicie spisywała się Mackenzie May. Słowenki goniły co prawda wynik, ale nie udało im się wyrwać zwycięstwa z rąk przyjezdnych.

Najbardziej niezrozumiałe było to, co wydarzyło się w drugiej odsłonie meczu. Podopieczne Macieja Biernata nagle stanęły. Wyglądało to tak, jakby zupełnie straciły pomysł na grę. Słowenki zamurowały siatkę, a Budowlane nie mogły przebić się przez ich blok. Dopiero kiedy w polu serwisowym stanęła Martyna Łazowska, łodzianki zaczęły punktować. Dystans jednak wciąż był spory. Do tego niebiesko-biało-czerwone popełniały sporo błędów. Efektem była przegrana w drugim secie do 14!

Na szczęście okazało się, że druga partia była tylko wypadkiem przy pracy. W trzeciej odsłonie meczu zespół Budowlanych wyszedł na parkiet odmieniony. Przejął inicjatywę na siatce, skutecznie blokując ataki przeciwniczek. Te z kolei znów zaczęły się mylić jakby wytrącone z równowagi “powrotem” przyjezdnych. Według podobnego scenariusza przebiegał też czwarty set. W ataku brylował duet Mitrović — May. To dzięki niemu Budowlani utrzymali się na prowadzeniu i wygrali cały mecz.