Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier. Premiera "Paneuropy" z akcją m.in. w Łodzi!

Podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier zobaczymy oficjalnie kolejny tom komiksu wydanego z inicjatywy Komisji Europejskiej. Jego akcja toczy się m.in. w Łodzi.

5 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

To już piąte wydanie komiksu "Paneuropa". Jego kolejne zeszyty poświęcone są najważniejsze kwestie na naszym kontynencie. W 2019 roku było to zagrożenie dyktaturą i tyranią, w 2020 roku - smog, w 2021 roku pandemia COVID-19, a rok temu podjął temat pomocy uciekającym przed wojną. 

Tegoroczna edycja kontynuuje ostatni wątek i poświęcona jest wojnie w Ukrainie i rosyjskiej napaści. W “Solidarnych z Ukrainą” akcja toczy się w kilku polskich miastach, w tym w Łodzi, która mocno zaangażowała się w pomoc ofiarom konfliktu.

- W tym roku opowiadamy historię nadziei i męstwa - tak przecież potrzebnych naszym ukraińskim przyjaciołom. Do Zorzy i Jaryły dołącząją debiutanci z Łodzi i Pszczyny. Wspólnie stawią czoła zagrożeniu ze wschodu. Trzymajcie kciuki za ich zwycięstwo - pisze we wstępniaku do komiksu Bartłomiej Balcerzyk, p.o. dyrektora Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, która wydaje "Paneuropę". 

Scenariusz komiksu napisali Dominik Szcześniak i Berenika Kołomycka, ilustracje narysowali Daria Bariamova, Dana Vitkowska, Wojciech Stefaniec, Przemysław Truściński, Rafał Szłapa, Robert Służały i Grzegorz Pawlat. Autorem okładki komiksu jest Igor Barańko.

Komiks będzie miał premierę na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier i tam będzie można go dostać.

ZOBACZ TAKŻE