Miejskie informatory dla seniora. Dzięki nim będziesz na czasie!

Do miejskich Centrów Zdrowego i Aktywnego Seniora trafi 3000 „Miejskich informatorów dla seniora”. Są pomyślane jako kompendium wiedzy o mieście dla osób starszych, które nie mają dostępu do Internetu lub niezbyt biegle się w nim poruszają.

Do miejskich Centrów Zdrowego i Aktywnego Seniora trafi 3000 „Miejskich informatorów dla seniora”, fot. ŁÓDŹ.PL
10 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (10)

Wydawnictwo zawiera informacje o samych centrach seniora, ich ofercie i kontakcie do placówek. Wyjaśnia, jak korzystać z mikrograntów dla seniorów, telefonu życzliwości, w którym sami seniorzy udzielają pomocy innym osobom starszym, oraz gdzie dostać „Pudełko życia” czy Łódzką Tytkę Seniora z ofertą kulturalną. 

Centra seniora działają przy miejskich przychodniach, ale są też kluby seniorskie przy centrach kultury. Rozbudowana informacja o ich sieci również znalazła się w informatorze. 

Spory rozdział w publikacji został poświęcony opiece zdrowotnej. Seniorzy będą mogli dowiedzieć się, m.in. jak pracują miejskie poradnie, gdzie uzyskać pomoc specjalisty albo gdzie zapisać się na rehabilitację. 

Oferta pomocy społecznej została zaś skoncentrowana na tych aspektach, które dotyczą osób w podeszłym wieku. Informator podpowiada, jak znaleźć miejsce w całodobowym domu pomocy społecznej czy dziennym domu pobytu oraz jak uzyskać usługi opiekuńcze dla osoby niesamodzielnej w domu.

Informatory trafią do Centrów Zdrowego i Aktywnego Seniora:

  • przy ul. Cieszkowskiego 6,
  • przy ul. Rzgowskiej 170,
  • przy ul. Libelta 16,
  • przy ul. Szpitalnej 6,
  • przy ul. Felińskiego 7.

ZOBACZ TAKŻE