Mieszkania komunalne w Łodzi. Nowe bloki i remonty lokali w centrum [ZDJĘCIA, WIZUALIZACJE]

Ponad 3 mln zł wyniesie koszt trwających właśnie remontów lokali komunalnych, które niebawem znów będą dostępne dla łodzian. Będą też nowe mieszkania w zasobie miejskim – za 35 mln zł przy ul. Lubelskiej 9/11 stanie dom, który zapewni 70 takich lokali. Na obie inwestycje miasto pozyskało dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego.

blok przy ul. Przędzalnianej 101/103
Tak będzie wyglądać blok przy ul. Przędzalnianej 101/103
7 zdjęć
blok przy ul. Przędzalnianej 101/103
Wyremontowane mieszkanie komunalne przy ul. Traugutta 10
Budowa bloku przy ul. Nawrot 98
Wyremontowane mieszkanie komunalne przy ul. Traugutta 10
Jedno z wyremontowanych mieszkań komunalnych znajduje się przy ul. Traugutta 10
ZOBACZ
ZDJĘCIA (7)

Łódź przeznacza rocznie ok. 25 mln zł na remonty mieszkań komunalnych. Obecnie odnawia ponad 30 gminnych lokali za ponad 3 mln zł (niektóre remonty już wykonano, np. przy ul. Traugutta 10). Większość z nich znajduje się w centrum miasta, w obszarze rewitalizacji (to m.in. ulice Próchnika, Zgierska, Traugutta, Pogonowskiego, Sterlinga czy Struga), a inne tuż poza nim, przy ulicach Marysińskiej, Helskiej i Powstańców Wielkopolskich. Remonty obejmują wymianę instalacji, doposażenie łazienek i toalet, wymianę posadzek i wykonanie nowych tynków, wymianę stolarki oraz instalację podstawowego wyposażenia kuchni. W lokalach, w których nie było łazienek, zostaną wygospodarowane pomieszczenia wyposażone w brodziki lub wanny.

Nowe bloki WTBS i Łodzi

Nowe mieszkania powstaną natomiast przy ul. Lubelskiej 9/11. W połowie 2024 r. rozpocznie się budowa czterokondygnacyjnego bloku z 70 mieszkaniami o powierzchni od 26 do 75 mkw. (od M1 do M4). Powstanie on dzięki współpracy gminy Łódź z Widzewskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego. To kolejna inwestycja realizowana w tym partnerstwie. Obecnie prowadzone są dwa takie przedsięwzięcia – przy ul. Przędzalnianej 101/103 oraz przy ul. Nawrot 98.

Miasto Łódź regularnie wnioskuje o wsparcie zewnętrzne na nowe inwestycje i renowację istniejących lokali. Dzięki temu mieszkania szybciej przywracane są do użyteczności w dużo wyższym standardzie dla oczekujących na nie łodzian.

Projekt pn. „Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego z garażami w parterze, wraz z zagospodarowaniem terenu, przy ul. Lubelskiej 9/11 w Łodzi, współfinansowany ze środków Funduszu Dopłat w ramach Rządowego programu finansowego wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego.

ZOBACZ TAKŻE