Mieszkania przy Piotrkowskiej 217. Jeszcze więcej usług i zieleń [WIZUALIZACJE]

Przy popularnej Strefie Piotrkowska 217 powstaje Strefa Progress – kompleks czterech budynków mieszkalnych z lokalami usługowymi, który jest budowany od strony al. Kościuszki 132. To pierwsza w Łodzi inwestycja mieszkaniowa spółki Okam, będącej właścicielem Strefy Piotrkowska 217 oraz kompleksu biurowego Łódź.Work przy ul. Dowborczyków.

mat. Okam
Strefa Progress – kompleks czterech budynków mieszkalnych z lokalami usługowymi
5 zdjęć
mat. Okam
mat. Okam
mat. Okam
mat. Okam
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

Strefa Progress nie naruszy Strefy Piotrkowskiej 217. Ma stanowić jej uzupełnienie lub nawet powiększenie poprzez wprowadzenie nowych lokali usługowych oraz przestrzeni zielonych, jakie powstaną na terenie nowej inwestycji.

Cztery budynki Strefy Progress

Wyróżnikiem Strefy Progress będą dwa nowe budynki o wysokości 11 i 13 kondygnacji, jakie uzupełnią pierzeję al. Kościuszki. Wyższy z nich wchłonie budynek dawnego magazynu, który stoi obecnie przy wejściu na Strefę Piotrkowska 217 od strony al. Kościuszki – w ramach inwestycji zostanie przebudowany (rozebrany i wzniesiony na nowo w oryginalnej formie) do celów mieszkaniowych. Dwa kolejne staną w głębi niezabudowanej działki rozciągającej się w kierunku ul. Piotrkowskiej, równolegle do istniejącego pasażu Strefy 217. Łącznie powstanie tam 276 mieszkań (o pow. od 19 do 140 mkw.) i 6 lokali usługowych oraz miejsca parkingowe dla aut lokatorów w podziemnym garażu.

Zieleń i ekologia

Przestrzeń między domami ma być zieloną strefą relaksu z małym parkiem. Inwestor zapowiada sporo udogodnień dla mieszkańców, którzy będą mogli korzystać ze strefy coworkingowej, siłowni, pralni i komórek oraz z wypożyczalni elektrycznych hulajnóg. Na terenie nieruchomości dostępne będą ładowarki elektrycznych pojazdów oraz gniazda do ładowania urządzeń mobilnych wmontowane w ławki na zielonym dziedzińcu. W energię zaopatrywać je będą ogniwa fotowoltaiczne zamontowane na budynkach. Prąd pozyskany z energii słonecznej ma być wykorzystywany także do oświetlenia przestrzeni wspólnych domów.

Budowa Strefy Progress ma zakończyć się w II lub III kwartale 2023 r.

ZOBACZ TAKŻE