Migawka dostępna w aplikacji Karta Łodzianina. To duże ułatwienie dla posiadaczy!

Teraz tańszą migawkę możesz mieć zawsze przy sobie w telefonie. Została uruchomiona sprzedaż biletów okresowych MPK Łódź bezpośrednio przez aplikację Karta Łodzianina.

fot. ŁÓDŹ.PL
Teraz tańszą Migawkę możesz mieć zawsze przy sobie w telefonie

Bez składania wniosku

Użytkownicy Karty Łodzianina od ponad roku korzystają z tańszych biletów okresowych MPK oraz dedykowanych biletów Juniora i Seniora. Teraz migawki można kupić bezpośrednio przez Kartę Łodzianina – każdy posiadacz aktywnej Karty, który ma ściągniętą aplikację, może kupić bilet elektroniczny.

– We współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym udało nam się umożliwić użytkownikom Karty Łodzianina zakup tańszych migawek bezpośrednio przez naszą stronę i aplikację. Teraz, żeby korzystać z biletów okresowych, nie trzeba składać wniosku w MPK. Wystarczy tylko kilka kliknięć, a bilet pojawia się w aplikacji natychmiast po zakupie – tłumaczy Dagmara Śmigielska, wiceprezes Łódzkiej Organizacji Turystycznej, operatora projektu.

Jak zakupić bilet?

Aby kupić bilety, wystarczy mieć aktywną Kartę Łodzianina. Nie trzeba składać wniosku o wyrobienie Migawki w MPK. To spore ułatwienie dla osób, które dopiero planują przesiąść się do komunikacji miejskiej lub niedawno zamieszkały w Łodzi.

Każdy użytkownik Karty Łodzianina posiadający aktywny Pakiet Mieszkańca i pobraną aplikację może zakupić wszystkie bilety okresowe objęte zniżkami bezpośrednio przez Kartę Łodzianina – na stronie www lub przez aplikację. Zakupiony w ten sposób bilet będzie zapisany w aplikacji Karta Łodzianina i w ten sposób dostępny do kontroli bezpośrednio na ekranie telefonu.

– Kontrolerowi wystarczy pokazać wygenerowany kod QR dostępny w aplikacji po zakupie biletu – wyjaśnia Adam Leszczyński, manager projektu – Należy mieć na uwadze, że bilety nabyte przez system Karty Łodzianina nie będą jednak dostępne jednocześnie na tradycyjnej plastikowej Migawce – dodaje.

Konta rodzinne

Osoby, które w Karcie Łodzianina mają konto rodzinne, będą mogły zakupić bilety dla wszystkich osób dodanych do konta. Aplikacja umożliwia okazanie do kontroli biletów wszystkich członków rodziny na jednym telefonie. Podczas kontroli osoby, które korzystają z innych ulg, na przykład studenci, powinny mieć przy sobie dodatkowy dokument, w tym wypadku legitymację studencką.

ZOBACZ TAKŻE