Mikołaj odwiedził DPS w Łodzi. Były prezenty, śpiewanie kolęd i masa wzruszeń [ZDJĘCIA]

Przez ostatnie miesiące seniorzy z Domów Pomocy Społecznej w Łodzi pisali listy do Mikołaja. Niektóre z ich marzeń ziściły się w poniedziałek, 4 grudnia. 

Mikołaj w DPS z ul. Spadkowej
Mikołaj odwiedził mieszkańców DPS z ul. Spadkowej
20 zdjęć
Mikołaj w DPS z ul. Spadkowej
Mikołaj w DPS z ul. Spadkowej
Mikołaj w DPS z ul. Spadkowej
Mikołaj w DPS z ul. Spadkowej
Mikołaj w DPS z ul. Spadkowej
ZOBACZ
ZDJĘCIA (20)

Mieszkańcy DPS Spadkowa początek tygodnia spędzili w iście świątecznej atmosferze. Na dzień przyjazdu Mikołaja przygotowywali się od dawna. Udekorowali budynek, założyli świąteczne czapki i przypomnieli sobie kolędy. Wydarzenie rozpoczął warszawski zespół Jugonostalgia, który świątecznymi piosenkami wprowadził zebranych w bożonarodzeniowy nastrój. Po koncercie zjawił się długo wyczekiwany gość. Święty Mikołaj przyszedł z workiem wypełnionym prezentami. W ich rozdawaniu pomagali mu pracownicy DPS i organizatorzy akcji.

- W liście do świętego Mikołaja poprosiłam o kolorowanki, blok techniczny, żelowe długopisy i kleje. Bardzo lubię plastykę. Moje rysunki podaruję kolegom i koleżankom. Chciałabym, żeby mieli pamiątkę. Bardzo się cieszę, że Mikołaj odwiedził nasz DPS i spełnił nasze marzenia – mówiła Paulina Gołdys, mieszkanka DPS Spadkowa.

Na zakończenie mieszkańcy, pracownicy oraz wolontariusze zaśpiewali wspólnie kolędy.

Pomóc może każdy

Prezenty trafią również to pozostałych Domów Pomocy Społecznej w Łodzi. Cały czas można zaangażować się w akcję. Marzenia seniorów udostępniane są na profilu facebookowym "List do Mikołaja z DPS". Wystarczy pod postem zadeklarować chęć spełnienia wybranego życzenia. Następnie darczyńca powinien w ciągu 10 dni dostarczyć prezent do jednego ze wskazanych na stronie miejsc. Możliwe jest dostarczenie paczki osobiście lub wysłanie jej pocztą do paczkomatu. Szczegóły dostawy można znaleźć na facebookowym profilu akcji. Ważne, by dostarczoną paczkę oznaczyć numerem wybranego listu.

W łódzkich DPS mieszka 2000 seniorów, osób samotnych i z niepełnosprawnościami.

ZOBACZ TAKŻE