Mikołaje wożą łodzian. Podróż z MPK Łódź w świątecznym nastroju

We wtorek, 6 grudnia, prowadzący MPK Łódź po raz kolejny założą czapki Mikołaja. Na trasę wyjedzie również specjalny, świąteczny tramwaj.

Mikołaje wożą łodzian
We wtorek, 6 grudnia, prowadzący MPK Łódź po raz kolejny ubiorą czapki Mikołaja
7 zdjęć
Mikołaje wożą łodzian
Mikołaje wożą łodzian
Mikołaje wożą łodzian
Mikołaje wożą łodzian
Mikołaje wożą łodzian
ZOBACZ
ZDJĘCIA (7)

Mikołaje wożą łodzian

Akcja „Mikołaje wożą łodzian” to oddolna inicjatywa kierowców i motorniczych, która wpisała się już na stałe w kalendarz przedświątecznych wydarzeń. 

Prowadzący w dniach 6 grudnia, a także 24, 25 i 26 grudnia, mogą kierować pojazdami ubrani w świąteczne elementy – czapki Mikołajów. Dzięki temu wprowadzą miły, świąteczny nastrój w szczególnym okresie, jakim są Mikołajki i Święta Bożego Narodzenia. W ubiegłych latach w akcji brało udział ponad 100 prowadzących.

Mikołajkowy tramwaj MPK Łódź

To jednak nie koniec mikołajkowych niespodzianek od MPK Łódź. We wtorek, 6 grudnia, na tory wyjedzie specjalny, mikołajkowy tramwaj. Pojazd ubrany w czerwoną czapkę i świąteczne ozdoby będzie przez kilka godzin kursował po Łodzi. Podróż pasażerom będą umilały świąteczne utwory. Najmłodszym podróżnym pracownicy MPK Łódź wraz z przedstawicielami Klubu Miłośników Starych Tramwajów będą rozdawać słodkie upominki.

Tramwaj będzie przez trzy godziny kursował po trasie linii 10. Wyjedzie o godz. 15 z Retkini.

ZOBACZ TAKŻE