Święty Mikołaj jest już w Łodzi! Obdarował prezentami najbardziej potrzebujące dzieci [ZDJĘCIA]

Od rana na płycie postojowej lotniska czekały dzieci, skrzaty, renifer, wiewióra i biedronka. Wypatrywały gościa z dalekiej Północy, który co roku przylatuje do Łodzi. Święty Mikołaj wylądował punktualnie samolotem linii Bartolini Air.

Święty Mikołaj w Łodzi
Święty Mikołaj wylądował w Łodzi, fot. ŁÓDŹ.PL
25 zdjęć
Święty Mikołaj w Łodzi
ZOBACZ
ZDJĘCIA (25)

– Miałem bilet na taki piękny, duży, różowy samolot Wizz Air, który przyleci do Łodzi po raz pierwszy w przyszłym tygodniu. Stwierdziłem jednak, że nie będę kazał czekać dzieciom jeszcze tydzień, bo przecież Mikołajki są jutro. Wiem dobrze, że w Łodzi są grzeczne i miłe dzieci, które jak najszybciej powinny dostać prezenty. Zadzwoniłem po samolot Bartolinii Air, przyleciałem do Łodzi i już zabieram się do pracy. Z lotu Wizz Air też skorzystam, ale będę leciał incogito i psst, nie mówcie tego nikomu. Obserwuję moje ulubione łódzkie lotnisko z daleka i wiem, że w ostatnim roku dużo się tu zmieniło. Jest kilka nowych połączeń i teraz można polecić z Łodzi na narty do Włoch, na ferie zimowe do gorącej Hiszpanii, albo na najlepszą czekoladę do Brukseli. A już niedługo wspomniane różowe samoloty będą latać z Łodzi do Londynu Luton. Bardzo mnie to cieszy, że tak się staracie i w Łodzi dzieje się tyle dobrych rzeczy – powiedział Św. Mikołaj.

Prezenty dla dzieci

Po serdecznym powitaniu dzieci z Mikołajem przeszły do hali przylotów. Tam na karuzelach z bagażami kręciły się prezenty wyładowane z samolotu przez pomocników. Mikołaj zabrał się do pracy i obdarował każde dziecko.

Potem gość z dalekiej Północy wyszedł przez terminal, gdzie czekały samochody. Orszak św. Mikołaja wyruszył do łódzkich domów dziecka, Fundacji „Dom w Łodzi” i Stowarzyszenia Łódzkie Hospicjum dla Dzieci – Łupkowa. Kawalkadę Mikołaja poprowadził lotniskowy samochód „Follow me”, za nim jechały audi i porsche ze skrzatami, reniferem, wiewiórą i biedronką.

Każde dziecko dostało zamówiony przez siebie prezent. Dla najmłodszych były maskotki, gry, puzzle, lampki nocne, słodycze, dla małych dzieci grzechotki i gryzaki, a dla młodzieży karty podarunkowe do centrum handlowego.

ZOBACZ TAKŻE