Srebro na 200 m stylem klasycznym oraz brąz na 100 m stylem klasycznym zdobyła Aleksandra Bednarek w Tallinie, gdzie odbyły się Mistrzostwa Świata w Zimowym Pływaniu Internatiinal Winter Swimming Association.

Mistrzostwa Świata w Zimowym Pływaniu
Mistrzostwa Świata w Zimowym Pływaniu. Aleksandra Bednarek z Politechniki Łódzkiej z dwoma medalami / fot. mat. pras.
3 zdjęcia
ZDJĘCIA (3)

W Estonii o medale rywalizowało prawie 1400 zawodników. Oprócz gospodarzy i Polaków na starcie stanęli m.in. reprezentanci Czech, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Słowenii, Finlandii, a nawet Mongolii. Ujemna temperatura powietrza nieco ułatwiała wejście do wody mającej od 0,9 do 1,7 st. C. Dla zawodników biorących udział w zimowych mistrzostwach takie warunki to jednak norma.

Aleksandra Bednarek w Estonii startowała na 100 oraz 200 m stylem klasycznym. Na obu dystansach studentka Politechniki Łódzkiej wywalczyła medale w kategorii wiekowej 26-30 lat. Na krótszym zdobyła brąz, a na dłuższym srebro.

Tym sukcesem łodzianka zakończyła międzynarodowe starty w bieżącym sezonie. Teraz będzie miała chwilę odpoczynku, a później rozpocznie przygotowania do Mistrzostw Świata International Ice Swimming Association, które w styczniu 2025 roku odbędą się we włoskim Molveno.