„Młodzi o Klimacie 2023” w EC1 Łódź. Przyjadą do nas licealiści z całej Polski

W dniach 7-8 listopada 2023 r. Centrum Nauki i Techniki EC1 Łódź gościć będzie ogólnopolską konferencję „Młodzi o Klimacie 2023”. O czym będą dyskutować uczestnicy?

planetarium
Centrum Nauki i Techniki EC1 Łódź stanie się przestrzenią do rozmów o klimacie, fot. lodz.pl

Jaki jest wpływ miast na zmiany klimatyczne? Czy w branży mody istnieje drugie życie dla ubrań, które oglądamy na wybiegu, sklepowych witrynach i wieszakach? Czy kiedyś zabraknie nam wody? M.in. te zagadnienia nurtują młodzież licealną. Konferencja „Młodzi o Klimacie 2023” to oddanie głosu pokoleniu, które wchodzi w dorosłość w cieniu doniesień o postępującej degradacji klimatu i prognozowanych konsekwencjach jego zmian.

W EC1 Łódź spotka się młodzież z całej Polski

Z zaproszenia na konferencję skorzystały licea z m.in. Katowic, Częstochowy, Krakowa, Szczytna, Poznania i oczywiście Łodzi. W trakcie dwóch dni na uczestników czekają wykłady, warsztaty oraz dyskusje. Wykład otwarcia „Na cienkim lodzie” wygłosi dr Jakub Małecki - glacjolog pracujący na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ekspert jest także popularyzatorem wiedzy o lodzie i klimacie, redaktorem portalu "Nauka o Klimacie" oraz autorem bloga "GlacjoBLOGia". 

Drugi dzień konferencji otworzy z kolei wykład „Czy katastrofa klimatyczna jest dla nas realnym zagrożeniem?”, który wygłosi prof. Tomasz Jurczak - kierownik Katedry UNESCO Ekohydrologii i Ekologii Stosowanej mieszczącej się na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego. Od 2002 roku prowadzi prace naukowe z zakresu ekohydrologii i biotechnologii ekologicznych dla poprawy jakości wód.

ZOBACZ TAKŻE