Montaż systemów drogowych. Możliwe utrudnienia na autostradach A1, A2 i nie tylko

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w czwartek, 9 lutego, i w piątek, 10 lutego, planuje montować urządzenia drogowe w ramach sieci TEN-T, czyli Transeuropejskiej Sieci Transportowej, która jest instrumentem służącym koordynacji oraz zapewnieniu spójności i komplementarności inwestycji infrastrukturalnych.

W związku z pracami nad wprowadzeniem elementów systemu TEN-T mogą pojawić się chwilowe utrudnienia w ruchu, fot. Maciej Zalewski/GDDKiA

Jak podaje Ministerstwo Infrastruktury, w skład Transeuropejskiej Sieci Transportowej TEN-T wchodzą: szlaki drogowe, kolejowe, lotnicze, morskie oraz rzeczne, stanowiące najważniejsze połączenia z punktu widzenia rozwoju Unii Europejskiej, a także punktowe elementy infrastruktury w postaci portów morskich, lotniczych, śródlądowych i terminali drogowo-kolejowych.

Ponadto, jej integralnym składnikiem są również inteligentne systemy transportowe, których wdrażanie przyczynia się do poprawy przepustowości sieci, bezpieczeństwa ruchu i zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska przez transport.

W związku z pracami nad wprowadzeniem elementów systemu TEN-T mogą pojawić się chwilowe utrudnienia w ruchu na autostradach A1 (również na terenie miasta) i A2 oraz węzłach: Tuszyn, Rzgów, Łódź-Górna, Łódź-Wschód, Brzeziny, Łowicz.

ZOBACZ TAKŻE