MOPS Łódź wraca do pracy po strajku. Punkty Pracy Socjalnej ponownie otwarte [LISTA]

Trzynaście z szesnastu Punktów Pracy Socjalnej (PPS) funkcjonujących w ramach MOPS w Łodzi jest od poniedziałku (14 listopada) ponownie otwartych dla wszystkich potrzebujących wsparcia. Placówki zostały zamknięte pod koniec kwietnia, w związku strajkiem części terenowych pracowników socjalnych.

MOPS Łódź
Trzynaście z szesnastu Punktów Pracy Socjalnej funkcjonujących w ramach MOPS w Łodzi jest ponownie otwartych

Punkty Pracy Socjalnej są rozlokowane w całej Łodzi – są to tzw. „punkty pierwszej potrzeby”, do których w pierwszej kolejności może zgłosić się każdy mieszkaniec Łodzi mierzący się z różnymi trudnościami i poszukujący materialnego oraz niematerialnego wsparcia. 

Mieszkańcy Łodzi mogą korzystać ponownie z Punktów Pracy Socjalnej w następujących lokalizacjach:

 • ul. Wielkopolska 53,
 • ul. Marynarska 37,
 • ul. Sprinterów 11,
 • ul. Rybna 18,
 • ul. Tokarzewskiego 53,
 • ul. 10 Lutego 7/9,
 • ul. Tramwajowa 21,
 • al. Piłsudskiego 154,
 • ul. Sacharowa 21a,
 • ul. Dąbrowskiego 33,
 • ul. Paderewskiego 47,
 • ul. Tuwima 35,
 • ul. Rzgowska 170 (od środy 16 listopada). 

We wszystkich wymienionych trzynastu lokalizacjach terenowi pracownicy socjalni są dostępni na miejscu od poniedziałku do piątku w godz. 8 – 13. Jeśli osoba poszukująca i potrzebująca wsparcia nie jest w stanie pojawić się w wymienionych wyżej godzinach, może skontaktować się z daną placówką telefonicznie w celu umówienia stosownego terminu spotkania (numery telefonów do wszystkich Punktów Pracy Socjalnej znajdują się na stronie internetowej MOPS w Łodzi – www.mops.lodz.pl, w zakładce „Kontakt”).

Trzy Punkty Pracy Socjalnej wciąż zamknięte

- W celu skorzystania z pomocy należy zgłosić się do punktu ulokowanego jak najbliżej miejsca zamieszkania osoby zainteresowanej takim wsparciem - mówi Elżbieta Jaszczak, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi ds. pomocy środowiskowej. – Dokładamy wszelkich starań, by możliwie jak najszybciej uruchomić ponownie także pozostałe trzy punkty i by wszystkie tego typu placówki były dostępne dla mieszkańców w pełnym wymiarze godzin.

Na ten moment mieszkańcy łódzkich osiedli podlegający pod pozostałe trzy Punkty Pracy Socjalnej powinni kontaktować się nadal z Wydziałami Pracy Środowiskowej łódzkiego MOPS: w przypadku PPS przy ul. Olimpijskiej 7 – z I Wydziałem Pracy Środowiskowej przy ul. Kutrzeby 16, a w przypadku PPS przy ul. Senatorskiej 4 i ul. Zbocze 2a – z II Wydziałem Pracy Środowiskowej przy ul. Grota-Roweckiego 30. Do dyspozycji mieszkańców Łodzi jest także III Wydział Pracy Środowiskowej przy ul. Będzińskiej 5.

Ze wspominanymi Wydziałami można skontaktować się telefonicznie (w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godz. 8 – 16 oraz we wtorki w godz. 9 – 17) lub mailowo w następujący sposób:

 • I Wydział Pracy Środowiskowej, ul. Kutrzeby 16, tel. (42) 207 14 50, e-mail: 1wps@mops.lodz.pl – dla Bałut oraz części Polesia.
 • II Wydział Pracy Środowiskowej, ul. Grota-Roweckiego 30, tel. (42) 677 15 50, tel. (42) 677 15 51, tel. (42) 677 15 52, tel. (42) 677 15 54 oraz tel. (42) 677 15 55 (we wszystkich przypadkach - wew. 30); e-mail: 2wps@mops.lodz.pl – dla Śródmieścia oraz Widzewa.
 • III Wydział Pracy Środowiskowej, ul. Będzińska 5, tel. (42) 684 44 81 (wew. 10), e-mail: 3wps@mops.lodz.pl – dla Górnej oraz części Polesia.

Pomoc dla obywateli Ukrainy

Poszukujący wsparcia obywatele Ukrainy, którzy przybyli do Łodzi po 24 lutego 2022 r., jak również mieszkańcy Łodzi chcący złożyć wnioski w związku z zapewnieniem zakwaterowania oraz wyżywienia obywatelom Ukrainy (w wysokości 40 zł za osobę/dzień) nadal powinni zgłaszać się wyłącznie do wymienionych wyżej Wydziałów Pracy Środowiskowej łódzkiego MOPS (ulokowanego jak najbliżej miejsca zamieszkania/przebywania obywateli Ukrainy). Dodatkowo obywatele Ukrainy oraz mieszkańcy Łodzi udzielający im wsparcia mogą zgłaszać się do głównej siedziby MOPS w Łodzi przy ul. Kilińskiego 102/102a, II piętro, pokój 210 (w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godz. 8 – 16 oraz we wtorki w godz. 9 – 17). We wszystkich tych lokalizacjach wsparcie dla terenowych pracowników socjalnych w obsłudze obywateli Ukrainy stanowi 28 osób posługujących się j. polskim w sposób komunikatywny, które zostały zatrudnione przez łódzki MOPS dzięki współpracy Miasta Łódź z organizacją UNICEF (jest to 21 osób na stanowisku pomocy administracyjnej oraz 7 osób na stanowisku asystenta rodziny).

ZOBACZ TAKŻE