Sprzedaż rządowego węgla w Łodzi. Ostatnie dwa tygodnie na złożenie wniosku o dodatek

Zostały jeszcze dwa tygodnie na złożenie wniosku o przyznanie dodatku na zakup węgla za preferencyjną cenę. Z kolei wnioski o zakup węgla można składać do końca roku. Za jego sprzedaż odpowiedzialne jest Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania.

Sprzedaż rządowego węgla w Łodzi. Ostatnie dwa tygodnie na złożenie wniosku w MPO Łódź
Sprzedaż rządowego węgla w Łodzi. Ostatnie dwa tygodnie na złożenie wniosku w MPO Łódź

Wnioski o zakup węgla za preferencyjną cenę można składać w Miejskim Przedsiębiorstwie Oczyszczania. Mamy na to czas do końca listopada. Kiedy tylko rząd dostarczy węgiel, spółka rozpocznie jego dystrybucję.

Do wniosku o zakup węgla należy dołączyć potwierdzenie otrzymania dodatku węglowego oraz oświadczenie, że jeszcze się go nie kupiło, np. w sklepie PGE. Na gospodarstwo przypada 1,5 t węgla w 2022 r. i 1,5 t tego opału w 2023 r. Węgiel będzie można odebrać osobiście lub zamówić za opłatą dowóz.

Uważaj na oszustów!

W mieście pojawili się oszuści, próbujący wyłudzić od łodzian pieniądze na zakup tańszego węgla. MPO Łódź podkreśla, że w tej chwili przyjmuje tylko wnioski i przestrzega przed przekazywaniem komukolwiek pieniędzy na ten cel.

Opłaty będą przyjmowane od uprawnionych mieszkańców – gotówką, kartą płatniczą lub przelewem – wyłącznie na wskazany przez MPO Łódź numer rachunku bankowego dopiero po pozytywnej weryfikacji wniosku oraz potwierdzeniu dostępności węgla.

Prawidłowy numer rachunku bankowego jest podawany przez pracowników Biura Obsługi Klienta podczas składania wniosków oraz jest dostępny na stronie internetowej: MPO Łódź | Dystrybucja węgla (mpolodz.pl)

WIĘCEJ INFORMACJI I WZÓR WNIOSKU: http://mpolodz.pl/dystrybucja-wegla

ZOBACZ TAKŻE