Świąteczna iluminacja Piotrkowskiej 2022. Zupełnie nowa i... energooszczędna [WIZUALIZACJE]

Ulica Piotrkowska zostanie w tym roku ozdobiona na Święta zupełnie nową iluminacją - wyjątkową także dlatego, że energooszczędną. Sprawdź, co zobaczymy na Piotrkowskiej!

Świąteczna iluminacja Piotrkowskiej
Ulicę Piotrkowską ozdobi w tym roku zupełnie nowa świąteczna iluminacja
9 zdjęć
Świąteczna iluminacja Piotrkowskiej
Świąteczna iluminacja Piotrkowskiej
Świąteczna iluminacja Piotrkowskiej
Świąteczna iluminacja Piotrkowskiej
Świąteczna iluminacja Piotrkowskiej
ZOBACZ
ZDJĘCIA (9)

Tegoroczna iluminacja Piotrkowskiej będzie wyjątkowa - ulicę rozświetlą zupełnie nowe ozdoby w kolorach zieleni, czerwieni i złota. Wśród atrakcji pojawią się m.in. baldachimy rozpięte ponad głowami spacerowiczów, dające efekt skrzącego się nieba czy dekoracje ulicznych lamp w formie przeskalowanych bombek, wykonane z półprzezroczystych powłok PCV, zadrukowanych folii i lustrzanych struktur. Piotrkowską wypełnią także karuzele, balony, siedziska w bombkach oraz stylizowane pojazdy (będzie można z nich korzystać jak z atrakcji w parkach rozrywki). Nie zabraknie także ulubionego elementu łodzian - ramek do zdjęć. Pamiątkowe fotografie, robione na ich tle, wypełniają później albumy rodzinne i media społecznościowe. 

- Iluminacja świąteczna Łodzi to nie tylko urokliwa atrakcja przyciągająca zimą turystów, ale także znakomita szansa dla mieszkańców na spędzenie miłego czasu na świeżym powietrzu w gronie bliskich.– mówi Piotr Kurzawa, manager ulicy Piotrkowskiej. 

Energooszczędna iluminacja Piotrkowskiej

Technologie oraz materiały wykorzystane przy stworzeniu świątecznej iluminacji Piotrkowskiej spełniają nowoczesne, wyśrubowane normy jakościowe i energooszczędne. Dzięki stosowaniu rozwiązań ograniczających pobór energii, wyborze oświetlenia eko-LED oraz wdrożeniu nowych technologii nowa iluminacja świąteczna Łodzi pobierze aż o 36% mniej prądu. Na jej zasilenie potrzeba będzie jedynie 17 kW, czyli mniej niż pobierają 3 płyty indukcyjne. 

Świąteczna iluminacja Piotrkowskiej zostanie odpalona 1 grudnia.

ZOBACZ TAKŻE