MPK Łódź dowiezie na Zdrowie, Młynek i do Arturówka. Dodatkowe linie i więcej autobusów [SZCZEGÓŁY]

Na wakacje więcej autobusów MPK Łódź pojedzie na Zdrowie, Młynek i do Arturówka, aby zapewnić wygodny dojazd do zielonych miejsc Łodzi. Sprawdź, jakie zmiany czekają pasażerów już od czwartku, 30 maja (Boże Ciało).

autobus
MPK Łódź dowiezie na Zdrowie, Młynek i do Arturówka, fot. Paweł Łacheta
3 zdjęcia
autobus
autobus
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

MPK Łódź na Zdrowie

Uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa 67, która zapewni wygodny i szybki dojazd z centrum miasta do Orientarium Zoo Łódź. Połączy również ważne punkty w mieście, jak Piotrkowska Centrum i dworzec Łódź Kaliska. Kursować będzie co 20 minut w każdą sobotę, niedzielę i święta.

Trasa nowej linii 67: DWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA – Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Piłsudskiego, Mickiewicza, Bandurskiego, Krzemieniecka, Konstantynowska – ZOO ORIENTARIUM – Konstantynowska, Unii Lubelskiej, Bandurskiego, Mickiewicza, Sienkiewicza, Narutowicza, Kilińskiego, Rodziny Poznańskich – DW. ŁÓDŹ FABRYCZNA

Ponadto na Zdrowie niezmiennie kursuje również linia turystyczna 100, obsługiwana zabytkowymi autobusami oraz linie 72A, 72B, 76, 80A, 83, 97A, 97B i Z13.

Kursy do Arturówka

W wakacyjne weekendy pojawi się więcej autobusów na linii 85 dojeżdżającej do Arturówka. W godzinach wzmożonego ruchu autobusy kursować będą co 20 minut. Linia 85 kursuje na trasie z dworca Łódź Fabryczna.

Dodatkowa linia MPK Łódź na Młynek

Do parku na Młynku na okres wakacji uruchomiona zostanie dodatkowo linia 55B. Kursować będzie w soboty, niedziele i święta z Retkini przez centrum miasta i Dąbrowę, aż po Młynek, zapewniając bezpośrednie połączenie do parku. Ponadto bez zmian na Młynek dojedziemy z Chojen i Dąbrowy linią 71A i 71B.

ZOBACZ TAKŻE