MPK Łódź. Tramwaj 18 wróci na Lumumby! Więcej kursów linii 86 również ucieszy studentów

Więcej autobusów i tramwajów pojedzie do kampusu Uniwersytetu Łódzkiego. Zmienią się również rozkłady MPK Łódź. Poznaj szczegóły.

MPK Łódź. Tramwaj 18 wróci na Lumumby! Więcej kursów linii 86
MPK Łódź. Tramwaj 18 wróci na Lumumby! Więcej kursów linii 86 również ucieszy studentów

Wraz z nowym rokiem akademickim znacznie wzrosła ilość pasażerów korzystających z tramwajowej linii nr 12. Na obecnie funkcjonującej trasie stała się dla nich nie wystarczająca. Aby zapewnić odpowiedni dojazd od kampusu Uniwersytetu Łódzkiego, z początkiem listopada, przybędzie połączeń w tym kierunku. Wiele linii zyska również nowe rozkłady jazdy. Wszystkie zmiany zostaną wprowadzone 1 listopada. Część z nich, z racji święta, zacznie funkcjonować od następnego dnia.

Linia 18 wróci na swoją podstawową trasę z Retkini na Telefoniczną, co wzmocni kursujący po trasie tramwaj z numerem 12 i zapewni szybszy dojazd z Retkini, przez centrum i dworzec Łódź Fabryczna, na Lumumby. Zwiększona zostanie również częstotliwość autobusowej linii 86, która zacznie kursować co ok. 10 minut. Zmiany zapewnią studentom częstsze połączenia i zmniejszą tłok w pojazdach.

Nowe rozkłady MPK Łódź

Wraz z tymi zmianami pojawią się też nowe rozkłady jazdy na liniach: 1, 16, 17, 54, 55, 59, 60, 62, 63, 65, 80, 85, 87, 91, 96, F1, H, W i N8. Większość to drobne korekty, aby uwzględnić uwagi pasażerów i lepiej zaplanować kursy. Do ważniejszych zmian należą uruchomienie dodatkowych kursów na linii F1, zmiana częstotliwości linii 1 i 17 do 20 minut i zwiększenie częstotliwość na linii 65 i 87. Ponadto autobusy linii 60, jadące ze Strykowa, będą się zatrzymywać na krańcówce Imielnik Nowy, a kurs linii nocnej N8 o godz. 2:30 zostanie wydłużony do Jędrzejowa Przemysłowego.

ZOBACZ TAKŻE