„Muzyczne Portrety Kompozytorów Łódzkich". Przyjdź na koncert zespołu ALDO DUO

W najbliższą sobotę, 21 października, o godz. 17:00 w Mediatece MeMo odbędzie się pierwszy koncert z cyklu „Muzyczne Portrety Kompozytorów Łódzkich" zespołu ALDO DUO, który tworzą: Aleksander Stachowski (akordeon) i Dominik Domińczak (klarnet).

ALDO DUO
W najbliższą sobotę, 21 października, o godz. 17:00 w Mediatece MeMo odbędzie się pierwszy koncert z cyklu „Muzyczne Portrety Kompozytorów Łódzkich" zespołu ALDO DUO

Cykl przedstawi twórczość wybranych kompozytorów łódzkich, reprezentujących różne pokolenia i stylistyki muzyczne, m.in.: Bogdana Dowlasza, Krzysztof Grzeszczaka, Olgi Hans, Macieja Kabzy, Aleksandra Brycha, Jakuba Junga, Wojciecha Glądysa. 

Wstęp na wydarzenie jest wolny!

ALDO DUO

Aleksander Stachowski ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie akordeonu prof. dr. hab. Zbigniewa Ignaczewskiego. Artysta ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród muzycznych uzyskanych w międzynarodowych konkursach (blisko 60 konkursów w tym 41 pierwszych, 8 Grand Prix i 4 nagrody specjalne). Muzyk czynnie koncertuje w kraju i za granicą jako solista, kameralista oraz solista z orkiestrami. Dokonywał nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji. Aktywnie współpracuje z kompozytorami, przyczyniając się do poszerzania oryginalnego repertuaru na klasyczny akordeon koncertowy. Aleksander Stachowski od października 2019 roku jest zatrudniony w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów na stanowisku asystenta w klasie akordeonu. W latach 2005 - 2019 brał udział w blisko 60 konkursach, zdobywając ponad 60 nagród i wyróżnień (w tym 41 pierwszych, 8 Grand Prix i 4 Nagrody Specjalne).

Dominik Domińczak ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie klarnetu dr. hab. Roberta Stefańskiego. Swoje umiejętności gry orkiestrowej doskonalił pod okiem Aleksandra Romańskiego jako uczestnik V Edycji Programu Akademia Sinfonia Varsovia. Artysta prowadzi wszechstronną działalność artystyczną. Jest pomysłodawcą i założycielem Łowickiego Salonu Sztuki, a także inicjatorem wielu przedsięwzięć artystycznych (m. in. Nowe Oblicza Kameralistyki, Chodź na Sztukę!). Dominik Domińczak ma na swoim koncie ponad pięćdziesiąt nagród zdobytych w licznych ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach muzycznych, zarówno w kategorii solistów, jak i zespołów kameralnych.

ZOBACZ TAKŻE