Na cmentarz z kimś starszym lub chorym? Wypożycz bezpłatnie wózek inwalidzki!

Osoby starsze, chore lub z niepełnosprawnościami, które będą odwiedzać groby swoich najbliższych na cmentarzach komunalnych w Łodzi mogą wypożyczyć wózek inwalidzki. Sprzęt będzie dostępny u administratorów nekropolii od poniedziałku (31 października) do środy (2 listopada).

Cmentarz w Łodzi
Wózki są do wypożyczenia na trzech cmentarzach w Łodzi

Z takiego wózka będzie można skorzystać, by dowieźć osobę, która ma problemy z poruszaniem się, do grobu bliskich. Sprzęt będzie można oddać, opuszczając cmentarz.

– Nie po raz pierwszy w taki właśnie sposób chcemy pomóc osobom starszym, mającym problem z poruszaniem się, w odwiedzinach grobów ich bliskich. Wielokrotnie bowiem widzieliśmy, jak senior czy osoba z niepełnosprawnością ruchową próbuje, wspomagając się kulami, laską czy po prostu ramieniem młodszej osoby, dotrzeć w odległą część cmentarza. Stąd pomysł, by razem z Zarządem Zieleni Miejskiej, który administruje trzema komunalnymi nekropoliami, przygotować wózki inwalidzkie do wypożyczenia przez osoby potrzebujące czy ich bliskich – mówi Katarzyna Tręda-Pisera, łódzki rzecznik osób niepełnosprawnych. 

Gdzie wypożyczysz wózek inwalidzki?

Miasto administruje trzema cmentarzami: na Dołach, na Zarzewie oraz na Szczecińskiej. Przy każdej z nich do wypożyczenia będą po dwa wózki inwalidzkie.

  • CK Doły, w godz. 8:15–16:00 – wejście do kancelarii od al. Palki 9,
  • CK Zarzew, w godz. 10:15–14:00 – wejście do kancelarii, ul. Przybyszewskiego 325,
  • CK Szczecińska, w godz. 10:15–14:00 – wejście do budynku zaplecza, ul. Hodowlana 28/30.  
     

ZOBACZ TAKŻE