Na Księżym Młynie budują drogę rowerową. Wystartowały prace [ZDJĘCIA]

Istniejąca od 2023 r. droga rowerowa na Księżym Młynie (od zabytkowego osiedla do al. Śmigłego-Rydza wraz z przejazdem przez ul. Przędzalnianą) zostanie przedłużona śladem dawnej kolei scheiblerowskiej. Budowa właśnie się zaczęła.

budowa drogi rowerowej
Na Księżym Młynie budują drogę rowerową
11 zdjęć
budowa drogi rowerowej
budowa drogi rowerowej
budowa drogi rowerowej
budowa drogi rowerowej
budowa drogi rowerowej
ZOBACZ
ZDJĘCIA (11)

Drogowcy zwożą już na plac materiały budowlane: płyty, obrzeża i ogrodzenie panelowe. W najbliższych dniach będą wykonywać nasypy, by wyrównywać ścieżkę, po której będzie jeździł ciężki sprzęt. Teren budowy zostanie ogrodzony, a rosnące na nim drzewa  zabezpieczone, by nie zostały uszkodzone w trakcie prac budowlanych. Następnie rozpoczną się roboty ziemne, przede wszystkim korytowanie drogi, których celem jest usunięcie wierzchniej warstwy ziemi i przygotowanie powierzchni do podbudowy nowego traktu rowerowego. 

Inwestycja jest podzielona na dwie części. Pierwsza to budowa odcinka drogi dla rowerów aż do ul. Milionowej – najpierw wzdłuż ul. Zbiorczej, później wzdłuż ul. Do Folwarku. Ale to nie wszystko, ponieważ na wysokości ul. Paryskiej powstanie prowadząca na północ odnoga do al. Piłsudskiego.

W ramach drugiego zadania powstanie droga rowerowa wzdłuż al. Piłsudskiego – od ul. Paryskiej do ul. Niciarnianej.

Inwestycję o wartości prawie 7 mln zł w formule „zaprojektuj i wybuduj” realizuje firma Jagez.

ZOBACZ TAKŻE