Na Targ Jaracza wraca życie. Pierwszy sobotni kiermasz różności [ZDJĘCIA]

W sobotę (17 września) na Targu Jaracza (ul. Jaracza 29) zorganizowano pierwszy z serii sobotnich kiermaszy różności. Kolejne odbędą się 24 września oraz 1 i 8 października w godz. 10-14. Wstęp jest wolny.

Targ Jaracza - fot. ŁÓDŹ.PL
Sobotni kiermasz różności na Targu Jaracza , fot. ŁÓDŹ.PL
15 zdjęć
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (15)

Wymień, sprzedaj, oddaj – pod takim hasłem w soboty, między godz. 10:00 a 14:00 na Targu Jaracza, tuż przy zrewitalizowanej kamienicy Kilińskiego 39 będą się odbywały kiermasze. Pierwsze takie spotkanie zostało zorganizowane przez Biuro Rewitalizacji i Mieszkalnictwa Urzędu Miasta Łodzi w sobotę, 17 września. Na stoiskach pod stylizowaną wiatą handlową pojawiły się osoby z książkami, ubraniami dla dzieci oraz dla dorosłych, z filcowymi ozdobami, z bibelotami i elementami wyposażenia mieszkań.

– Okazało się, że osoby, które wcześniej mieszkały w okolicy Jaracza i Kilińskiego, a w ramach rewitalizacji przeprowadziły się na ulicę Wschodnią zajrzały na targ w sobotę i... chcą się tu pojawić, już ze swoim stoiskiem. Lokalność tego ryneczku stanowi największą jego wartość – mówi Sławomir Granatowski, dyrektor Departamentu Rewitalizacji i Sportu UMŁ.

Dzięki rewitalizacji skrzyżowanie ul. Kilińskiego z Jaracza zmieniło się nie do poznania. Z jednej strony, w miejscu nieuporządkowanego narożnika, powstał plac zabaw i skwer. Z drugiej zaniedbany rynek zamienił się w zadaszony, stylowy Targ Jaracza. Na chętnych czeka 12 stanowisk – każde po 7 mkw.

Chcesz zostać wystawcą na Targu Jaracza?

Masz jakieś pytania? Zadzwoń do Biura Rewitalizacji i Mieszkalnictwa, tel. 42 6385139.

ZOBACZ TAKŻE