Nabór do szkół ponadpodstawowych w Łodzi. Rozpoczęła się rekrutacja! [SZCZEGÓŁY]

W poniedziałek, 24 kwietnia, rozpoczęła się rekrutacja do łódzkich szkół ponadpodstawowych. Sprawdź, do kiedy potrwa, jakie są jej zasady i jak zapisać się do wybranej łódzkiej szkoły średniej!

Nabór do szkół średnich w Łodzi
Ruszył nabór do szkół średnich w Łodzi, fot. ENVATO ELEMENTS

Z uwagi na kumulację roczników (podstawówki kończą w tym roku uczniowie przyjęci do nich w wieku 7 lat oraz dzieci 6-letnie z tzw. reformy Tuska) miasto przygotowało ponad 9 tys. miejsc w liceach, technikach i szkołach branżowych I stopnia.  Żeby zapewnić miejsca jak największej liczbie kandydatów, w szkołach łódzkiego samorządu planowane jest otwarcie 54 oddziałów klas pierwszych więcej niż w bieżącym roku szkolnym. 

Elektroniczna rekturacja do szkół średnich w Łodzi

Rekrutacja odbywa się w formie elektronicznej. Co ważne, nie ma żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o liczbę wybieranych szkół i klas. Im więcej wybranych szkół, tym większa szansa zapewnienia sobie miejsca w szkole średniej. W elektronicznym systemie naboru trzeba wypełnić wniosek o przyjęcie do szkoły, wydrukować go i podpisać, a skan (lub zdjęcie) podpisanego wniosku wraz z załącznikami trzeba elektronicznie złożyć w szkole pierwszego wyboru. Kandydaci mogą wybierać dowolną liczbę szkół i oddziałów klas 1, a wniosek składa się tylko w szkole pierwszego wyboru. 

Nabór potrwa do 23 maja do godz. 12:00. Niezbędne informacje na temat naboru można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miasta Łodzi (link poniżej). Jest tam również odsyłacz do elektronicznego systemu naboru.

Kandydaci będą mieli jeszcze szansę zmienić swoje preferencje w dniach 4 - 10 lipca, kiedy poznają wyniki egzaminu 8-klasistów. Listy zakwalifikowanych oraz niezakwalifikowanych zostaną opublikowane 14 lipca, a  rekrutacja uzupełniająca dla tych, którzy nie dostaną się do żadnej ze wskazanych szkół rozpocznie się 21 lipca i potrwa do 26 lipca. 

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych:

https://uml.lodz.pl/edukacja/dla-uczniow-i-rodzicow/nabor/rekrutacja-do-szkol-ponadpodstawowych/

Dni Doradztwa Zawodowego

W czwartek (27 kwietnia) o godz. 10 w Zespole Szkół Edukacji Technicznej przy ul. Wareckiej 41 rozpoczną się Dni Doradztwa Zawodowego dla uczniów klas 8, a od godz. 14 szkoła zaprasza na Dzień Otwarty. Będzie okazja zapoznać się z placówką, która kształci w zawodach: elektromechanik i mechatronik oraz w technikum w zawodach: technik mechanik, technik elektryk, technik mechatronik, technik informatyk, technik urządzeń i systemów energii odnawialnej oraz technik urządzeń dźwigowych. 

ZOBACZ TAKŻE