Nadzieja na podium. Piłkarki UKS SMS Łódź pokonały Medyka Konin

Piłkarki UKS-u SMS Łódź w 21. kolejce Ekstraligi pokonały Medyka Konin 3:2. Łodzianki przedłużyły swoje nadzieje na podium, jednocześnie wyrzucając koninianki z najwyższej ligi.

Piłkarka UKS SMS Łódź
Piłkarki UKS SMS Łódź pokonały Medyka Konin

UKS SMS wciąż jest w grze o podium, choć nie jest to łatwa gra. Podopieczne Marka Chojnackiego zajmują czwartą pozycję ze stratą dwóch punktów do Czarnych Sosnowiec. Zatem żeby utrzymać szanse na brąz, potrzebne było zwycięstwo w Koninie, o które wcale nie musiało być łatwo, bo Medyk walczył o życie, porażka oznaczała spadek. To właśnie gospodynie zaczęły strzelanie w tym meczu. Patrycja Ziemba otworzyła wynik, jednak razem z drużyną nie cieszyła się zbyt długo prowadzeniem. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry gola do szatni strzeliła Oliwia Domin. Druga część spotkania to lepsza gra przyjezdnych, która miała przełożenie na wynik. W 76. minucie na 2:1 dla łodzianek strzeliła Aleksandra Stasiak, a osiem minut później trzecią bramkę dla UKS-u SMS zdobyła Patrycja Balcerzak. Medyk miał jeszcze zryw w końcówce. W 86. minucie Omowumi Oshobukola strzeliła na 3:2 i tym samym ustaliła wynik spotkania.