Najsłynniejsi filmowcy i co zostało po nich w Łodzi? Spacer "Śladem Oscarowych Twórców" z EC1 Łódź

Jaki ślad zostawili po sobie w Łodzi wielcy twórcy polskiej kinematografii, nominowani do Oscara i jego laureaci? Byli związani z Łódzką Szkołą Filmową? A może ich filmy powstawały w legendarnej Wytwórni Filmów Fabularnych? EC1 Łódź zaprasza na spacer śladami oscarowych twórców.

Nagroda Oscar
Nagroda Oscar

"Śladem Oscarowych Twórców" to drugi spacer, który powstał w ramach Szlaku Łódź Miasto Filmu UNESCO, pozwalającego odkryć filmowe dziedzictwo Łodzi. Jaki ślad zostawili po sobie w Łodzi wielcy twórcy polskiej kinematografii, nominowani do Oscara i jego laureaci? Poznaj odpowiedź na to pytanie, rozpoczynając spacer od Szkoły Filmowej przy ul. Targowej, gdzie wiele wybitnych osobistości rozpoczęło swoją filmową drogę, a kończąc w niegdysiejszej Wytwórni Filmów Fabularnych przy ul. Łąkowej, która przez prawie pół wieku była największym ośrodkiem filmowym w Polsce. Twórcy prezentowani na oscarowym szlaku to m.in. Andrzej Wajda, Paweł Pawlikowski, Agnieszka Holland czy Krzysztof Kieślowski.

Miejsce zbiórki: kasy biletowe Narodowego Centrum Kultury Filmowej, EC1 Łódź, ul. Targowa 1/3 (wejście od ulicy Wojciecha Hasa). Na przejście spaceru potrzeba minimum 2,5 godziny. 

Terminy spacerów "Śladem Oscarowych Twórców" latem 2024:

  • 16.06 niedziela, godz 11:00
  • 21.07 niedziela, godz. 11:00
  • 18.08 niedziela, godz. 11:00
  • 15.09 niedziela, godz. 11:00

Bilety można kupić za pośrednictwem ec1lodz.pl. 

ZOBACZ TAKŻE