Naprawiają drogi również w sobotę. Tygodniowy raport z prac na łódzkich ulicach [ZDJĘCIA]

W mijającym tygodniu drogowcy zabezpieczyli ubytki w 149 lokalizacjach w całej Łodzi. Prace trwają również w sobotę (10 lutego) - ekipy zobaczymy na 29 łódzkich ulicach.

Naprawa nawierzchni ul. Wieniawskiego
Naprawa nawierzchni ul. Wieniawskiego
14 zdjęć
Naprawa nawierzchni ul. Wieniawskiego
Naprawa nawierzchni ul. Wróblewskiego
Naprawa nawierzchni ul. Wróblewskiego
Naprawa nawierzchni ul. Wieniawskiego
Naprawa nawierzchni ul. Wieniawskiego
ZOBACZ
ZDJĘCIA (14)

W sobotę (10 lutego) łatać dziurawe drogi będą co najmniej cztery ekipy. Robotników zobaczymy m.in. ul. Wróblewskiego - od ul. Błońskiej po ul. Wólczańska oraz na pobliskiej ul. Wieniawskiego. Kolejne ekipy mają zaplanowane prace na ul. Rokicińskiej od ul. Malowniczej do ul. Dowborczyków oraz na ul. Brzezińskiej od ul. Nowosolnej do ul. Śnieżnej. Prace naprawcze będą też prowadzone na al. Unii, na wysokości stadionu oraz na ul. Szczecińskiej i Wioślarskiej. 

Gdzie naprawiono ulice w mijającym tygodniu?

W mijającym tygodniu drogowcy zabezpieczyli ubytki w 149 lokalizacjach w całym mieście. Użyto do prac 226 ton gorącej masy bitumicznej – asfaltu lanego. Najwięcej prac wykonano na Widzewie (46 lokalizacji), gdzie drogowcy pracowali między innymi na ulicach: Tatrzańskiej, Łowickiej, Milionowej, Tymienieckiego, Jędrzejowskiej czy Zbocze. Ubytki łatano również w pozostałych dzielnicach Łodzi. Na Bałutach w 20 miejscach, na Górnej w 41 lokalizacjach, zaś na Polesiu i w Śródmieściu zabezpieczono dziury w sumie w 42 lokalizacjach. 

Prace wykonywano przy użyciu asfaltu lanego, którym uzupełnia się ubytek w nawierzchni. Są to prace pozwalające zabezpieczyć jezdnię i zapewnić bezpieczny przejazd. Nie dają trwałego rozwiązania problemu z dziurami. Jest to rozwiązanie doraźne, w oczekiwaniu na większe i trwalsze remonty, które możliwe będą do wykonania przy bardziej sprzyjającej aurze.  

ZOBACZ TAKŻE