Narodowe Święto Niepodległości w Łodzi. Co w ramach tegorocznych obchodów?

Jak co roku Narodowe Święto Niepodległości witamy z uśmiechem – wspaniałą zabawą na rynku Manufaktury. Podczas tegorocznych obchodów będzie można m.in. przenieść się w czasie dzięki wirtualnej rzeczywistości.

Narodowe Święto Niepodległości
Jak co roku Narodowe Święto Niepodległości witamy z uśmiechem – wspaniałą zabawą na rynku Manufaktury, fot. stockfilmstudio/envato.com

Występ orkiestry i instytucje kultury

11 listopada na scenie w sercu dawnej fabryki Poznańskiego zagra m.in. pochodząca z regionu łódzkiego orkiestra Stowarzyszenia Clonova, stylizowana – strojami i repertuarem – na przedwojenną orkiestrę wojskową. Odwiedzić będzie można stanowiska wielu instytucji kultury m.in. Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, Instytutu Pamięci Narodowej i łódzkich harcerzy.

Wirtualny Teatr Historii

Nowością będzie Wirtualny Teatr Historii – mobilna atrakcja realizowana przez Biuro Programu „Niepodległa”. Dzięki technologii VR zwiedzający przeniosą się w świat historycznych wydarzeń i przedwojennej kultury popularnej, m.in. spotkają się z przedwojenną tenisistką Jadwigą Jędrzejowską lub aktorem Aleksandrem Żabczyńskim, a nawet niejednym z bohaterów, historycznych „ojców niepodległości”.

Mazurek Dąbrowskiego

W samo południe uczestnicy odśpiewają hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”, a o godz. 13:00 powitają marszałka Józefa Piłsudskiego, który punktualnie wjedzie limuzyną na teren pikniku.

ZOBACZ TAKŻE