„Niewidzialne i bezimienne?” – kobiety doświadczające bezdomności. Spotkanie w Bibliotece Wolność

W czwartek (12 stycznia) o godz. 17:00 w Bibliotece Wolność (pl. Wolności 4) rozpocznie się spotkanie poświęcone kobietom doświadczającym bezdomności.

„Niewidzialne i bezimienne?” – kobiety doświadczające bezdomności. Spotkanie w Bibliotece Wolność
3 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

Podczas spotkania „Niewidzialne i bezimienne?” poruszone zostaną kwestie specyfiki bezdomności kobiet, sposobów „radzenia sobie” z kryzysem bezdomności czy też różnorodności sytuacji bezdomności. Uczestniczki dyskusji porozmawiają także o tym, jak mądrze i dobrze pomagać, jak mówić o bezdomności, a także jak rozmawiać z osobami, znajdującymi się w kryzysie bezdomności.

Biblioteka Wolność – rozmowa ze specjalistkami

Do rozmowy zaproszone zostały: Sylwia Góra – kulturoznawczyni, literaturoznawczyni, doktorka nauk humanistycznych, absolwentka Polskiej Szkoły Reportażu, autorka książek „Ewa Kierska. Malarka melancholii” (2020) oraz „Kobiety, których nie ma. Bezdomność kobiet w Polsce” (2022); Małgorzata Kostrzyńska – doktorka, pedagożka społeczna, współrealizatorka projektu fotograficznego „Łódź (dla) Bezdomnych”, autorka publikacji, takich jak „Proces stowarzyszania się w kontekście mieszanych sytuacji społecznych” (2017); „Piętno w procesie demokratyzacji. Przykład bezdomności” (2022). 

Wstęp na spotkanie jest wolny.

ZOBACZ TAKŻE