Nowe Centrum Łodzi. Parking przy Wodnej pod zabudowę. Duda Development nowym właścicielem

Kolejna dobra informacja dla Nowego Centrum Łodzi. Zabudowana zostanie działka przy ul. Wodnej 3. Jej właścicielem została poznańska firma deweloperska Duda Development, która zapowiada tam nową inwestycję mieszkaniową.

Nowe Centrum Łodzi. Parking przy Wodnej pod zabudowę. Duda Development nowym właścicielem
5 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

Deweloper z Poznania poinformował „Łódź.pl”, że na parceli przy ul. Wodnej zamierza wybudować wielorodzinny budynek mieszkalny z ok. 200 mieszkaniami i lokalami usługowymi na parterze.

– Jesteśmy na etapie przygotowywania projektu i przewidujemy, że potrwa to prawdopodobnie do czerwca. Jeszcze w 2023 r. chcielibyśmy złożyć wniosek o wydanie pozwolenia na budowę – poinformował dział public relations dewelopera.

Duda Development od Diasfery Łódzkiej

Duda Development nie jest w Łodzi firmą anonimową. To deweloper wznoszący Diasferę Łódzką – duże osiedle mieszkaniowe, które powstaje między ul. Kilińskiego a ul. Targową. Mocno zaawansowana już budowa, którą rozpoczęto w 2018 r., ma przynieść docelowy efekt w postaci siedmiu budynków o architekturze nawiązującej do łódzkich kamienic (w tym zrewitalizowany pofabryczny budynek wpisany do rejestru zabytków). 

Przypomnijmy, że pod koniec 2022 r. właściciela zmieniła też działka przy ul. Targowej 2/4 w Nowym Centrum Łodzi. Parcelę kupiła Grupa Murapol, która poinformowała, że również zamierza wybudować tam mieszkania. Trwa przygotowanie dokumentacji tej inwestycji.

ZOBACZ TAKŻE