Nowe lasy powstaną w Łodzi. Trwa sadzenie aż 50 tysięcy drzew! [ZDJĘCIA]

Ponad 50 tysięcy drzew sadzonych jest na Józefowie oraz w okolicach łódzkiego lotniska. To finał tegorocznego poszerzania terenów zielonych w Łodzi. Dzięki temu naszemu miastu przybędzie aż 7 hektarów pięknych i pożytecznych dla środowiska lasów.

Nowe lasy w Łodzi - sadzenie drzew
50 tys. drzew zasadzonych zostanie na Józefowie oraz w okolicach lotniska w Łodzi
10 zdjęć
Nowe lasy w Łodzi - sadzenie drzew
Nowe lasy w Łodzi - sadzenie drzew
Nowe lasy w Łodzi - sadzenie drzew
Nowe lasy w Łodzi - sadzenie drzew
Nowe lasy w Łodzi - sadzenie drzew
ZOBACZ
ZDJĘCIA (10)

Na obu miejskich działkach pojawią się brzozy brodawkowate, lipy drobnolistne, modrzewie europejskie, buki pospolite oraz deby bezszypułkowe. Dodatkowo, jako uzupełnienie bioróżnorodności, sadzone są też derenie świdwa oraz jarząby pospolite.

- Trzymamy się konsekwentnie polityki, którą przyjęliśmy w Łodzi wiele lat temu - tam, gdzie jest to możliwe pojawiają się nowe drzewa, ale również mniejsze rośliny. Wszystko po to, żeby Łódź stała się jak najbardziej zielonym miastem. Zielone inwestycje są potrzebne w równym stopniu, co inwestycje w infrastrukturę. Jesteśmy to też winni przyszłym pokoleniom, które chcą, żeby Łódź była miejscem jak najbardziej przyjaznym do życia, a drzewa i ich pozytywny wpływ na klimat, taką zmianę gwarantują - mówi wiceprezydent Adam Pustelnik. 

Akcję prowadzą wspólnie Zarząd Zieleni Miejskiej i firma posadzimy.pl. Miejska jednostka odpowiedzialna jest za kwestie merytoryczne (wybór drzew i nadzór nad pracami), natomiast posadzimy.pl, reprezentująca wiele polskich firm wspierających zielone inicjatywy, pokryła koszty akcji nasadzeń. 

100 tysięcy nowych drzew w Łodzi

W 2023 r. w Łodzi posadzono łącznie 100 tysięcy dużych roślin. Chodzi zarówno o nowe lasy, jak te na Józefowie i w okolicy lotniska, ale także nowe drzewa w arteriach drogowych czy sadzone przy okazji remontów ulic. Jeszcze w tym roku przeprowadzona zostanie akcja zastępowania kawałków betonowych chodników w centrum Łodzi kolejnymi drzewami.

ZOBACZ TAKŻE