Sadzenie drzew przy Trasie Górna. Ważna inwestycja już bardzo blisko finału [ZDJĘCIA]

Na placu budowy Trasy Górna trwają już prace wykończeniowe i porządkowe. Rozpoczęło się również sadzenie drzew i krzewów, a tych przy nowej drodze nie zabraknie. Ta inwestycja będzie nie tylko ważna dla kierowców, ale także zielona!

Sadzenie drzew przy Trasie Górna
Sadzenie drzew przy Trasie Górna
20 zdjęć
Sadzenie drzew przy Trasie Górna
Sadzenie drzew przy Trasie Górna
Sadzenie drzew przy Trasie Górna
Sadzenie drzew przy Trasie Górna
Sadzenie drzew przy Trasie Górna
ZOBACZ
ZDJĘCIA (20)

Wzdłuż Trasy Górna zasadzonych zostanie blisko 3 tys. drzew. Będą wśród nich:

  • olchy (470),
  • graby kolumnowe (1050),
  • klony (370),
  • czerwone klony kolumnowe (300),
  • lipy (150),
  • jarzęby (270),
  • dęby (250),
  • brzozy (50).

Przy nowej drodze rosnąć będą również krzewy. Drogowcy przy 4 rondach zasadzą ich ponad 22 tys. (będą to głównie berberysy, róże, jałowce oraz sosna kosodrzewina). Do tego 6 tys. bylin i traw ozdobnych. 

Jaka będzie nowa Trasa Górna?

Nowa droga ułatwi kierowcom dotarcie z południowych dzielnic naszego miasta do węzła Łódź Górna na autostradzie A1. Odcinek, który zaczyna się od ul. Rzgowskiej, prowadzi do granic miasta przy ul. Św. Rafała Kalinowskiego i dalej przez gminę Brójce do autostrady A1. Łódź buduje 5 km nowej trasy, natomiast gmina Brójce 2 km.

Trasa Górna będzie mieć po jednym pasie ruchu w każdą stronę. Nośność trasy przewiduje obciążenia podobne do standardów autostrad i dróg ekspresowych. W rejonie skrzyżowań z ulicami Nowe Górki, Bronisin, Brójecką i św. Rafała Kalinowskiego powstały ronda. Nowe są również chodniki i droga dla rowerów. 


Projekt pn. "Budowa dojazdu do węzła na autostradzie A1 – budowa III Etapu Trasy Górna" realizowany na mocy uchwały Nr 1/22 Zarządu Województwa Łódzkiego z dnia 5 stycznia 2022 roku.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

ZOBACZ TAKŻE