Nowe mieszkania komunalne w Łodzi. 150 lokali powstanie w atrakcyjnym miejscu na Dąbrowie! [WIZUALIZACJA]

150 mieszkań planuje wybudować miasto przy ul. Śląskiej na Dąbrowie. To kolejny z miejskich projektów budowy nowych osiedli mieszkaniowych w Łodzi.

Nowe mieszkania komunalne powstaną na Dąbrowie - wizualizacja
Nowe mieszkania komunalne powstaną na Dąbrowie, wiz. mat. pras.

150 mieszkań w atrakcyjnym miejscu na Dąbrowie. Miasto ma koncepcję budowy lokali z atrakcyjnym czynszem gminnym w dwóch budynkach przy ul. Śląskiej, przy skrzyżowaniu z ul. Niższą. Powstanie tam 50 kawalerek (M1), 70 lokali M2 oraz 30 mieszkań. Zaplanowano też 106 miejsc parkingowych. W nowym budynku zainstalowana będzie fotowoltaika oraz zbiornik retencyjny na deszczówkę. 

To idealne miejsce do zamieszkania dla rodzin z dziećmi, ale i dla seniorów. Z mieszkań, które stanęłyby przy ul. Niższej jest tylko kilka minut do dwóch miejskich żłobków: przy ul. Lelewela 11 i ul. Tatrzańskiej 118. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się też miejskie przedszkole nr 118 (ul. Gabrieli Zapolskiej 54) oraz Szkoła Podstawowa nr 190  (ul. Malczewskiego 37/47). Zarówno dla rodzin, jak i osób starszych, w pobliżu są miejsca wypoczynku, czyli Stawy Jana i Młynek. 

Warto wspomnieć, że wybrany został wykonawca przebudowy fragmentu al. Śmigłego Rydza (od ul. Dąbrowskiego do ul. Broniewskiego) oraz ul. Niższej (od ul. Broniewskiego do ul. Śląskiej). Po zakończeniu prac tramwaje MPK Łódź zaczną jeździć do pętli Niższa-Śląska (nie jeżdżą tam od 2018 roku). Zakres inwestycji będzie bliźniaczy w porównaniu z trwającymi obecnie pracami na al. Śmigłego-Rydza (od ul. Przybyszewskiego do ul. Dąbrowskiego). Przebudowa obejmie jezdnie, chodniki, drogę rowerową oraz torowisko. Nowa pętla tramwajowa wzbogacona zostanie o specjalny pas dla autobusów. Pojawi się nowe oświetlenie i sygnalizacja świetlna, nie zabraknie zieleni.

Mieszkania komunalne w Łodzi - kto może się ubiegać?

Przypomnijmy, że jednym z warunków, by ubiegać się o mieszkanie komunalne, jest kryterium dochodowe. I tak dla singla w nowo wybudowanych wynosi on 4541,45 zł, dla gospodarstwa dwuosobowego 4274,30 zł, zaś dla rodziny 3650,97 zł na członka rodziny. 

Zaś przyszli najemcy zapłacą tu czynsz na poziomie komunalnym -  dziś to 12,50 zł za metr kwadratowy. Oznacza to, że senior zajmujący 30-metrową kawalarkę zobaczyłby na swoim rachunku 375 zł czynszu do zapłacenia, rodzina z małym dzieckiem zajmująca 50-metrowe mieszkanie - 625 zł. 

Warto nadmienić, że Miasto ma już gotowy projekt i pozwolenie na budowę 153 mieszkań komunalnych przy ul. Pabianickiej 5/11. To pierwszy z miejskich projektów budowy nowych osiedli mieszkaniowych w Łodzi. 

ZOBACZ TAKŻE