Nowe mieszkania w Łodzi. Przy Spornej zamieszka aż 200 rodzin [WIZUALIZACJA]

Przy ul. Spornej zostanie zbudowanych 200 mieszkań dla łodzian. To kolejna inwestycja w ramach miejskiego projektu budowy lokali w różnych dzielnicach miasta. 

Mieszkania przy Spornej - wizualizacja
Tak mają wyglądać mieszkania przy ul. Spornej - wizualizacja

Przy ul. Spornej (po stronie szpitala pediatrycznego) mają stanąć niewysokie (do 3 pięter) budynki, w których mieszkanie znajdzie 200 rodzin. Łódzkie WTBS przy projektowaniu mieszkań będzie stawiać przede wszystkim na lokale dwupokojowe z kuchnią, o metrażu 42 - 50 m2. To one są poszukiwane najczęściej przez młode rodziny na dorobku czy rodziny z jednym dzieckiem. Większość lub wszystkie te mieszkania będą przeznaczone na wynajem gminny dla miasta. 

Dobra okolica

Ulica Sporna to atrakcyjne miejsce do zamieszkania. Po modernizacji linii na ul. Wojska Polskiego na trasę wrócił tramwaj, a cała inwestycja będzie gotowa w maju. Do remontu planowana jest ul. Źródłowa (od ul. Północnej do ul. Chłodnej) oraz ul. Pankiewicza od (ul. Wojska Polskiego do ul. Palki). W pobliżu są poradnia zdrowia (z centrum seniora) przy ul. Libelta oraz biblioteka sprofilowana na dzieci przy ul. Boya. 

WTBS chce przy budowie bloków skorzystać z funduszu dopłat w BKG, co pozwala na prowadzenie inwestycji z nawet 85% dotacją. Dziś czynsz w nowo oddanych mieszkaniach gminnych wynosi 12,5 zł, a więc najemca 50-metrowego mieszkania zapłaciłby 625 zł czynszu miesięcznie. 

Przypomnijmy, że to kolejny projekt budowy mieszkań dla łodzian. Podobne inwestycje mają stanąć przy  ul. Pabianickiej 5 oraz na ul. Śląskiej przy ul. Niższej.

ZOBACZ TAKŻE