Nowe mieszkania dla łodzian przy Pabianickiej. 153 lokale nieopodal Górniaka [SZCZEGÓŁY]

Przy ul. Pabianickiej 5/11 zrealizowany zostanie pierwszy z zapowiadanych, miejskich projektów budowy nowych osiedli mieszkaniowych w Łodzi. Powstaną tam 153 mieszkania dla rodzin i seniorów.

Mieszkania dla łodzian
Mieszkania dla łodzian. Nowe osiedle w każdej dzielnicy – ul. Pabianicka 5/11
5 zdjęć
Mieszkania dla łodzian
Mieszkania dla łodzian
Mieszkania dla łodzian
Mieszkania dla łodzian
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

Z budową można ruszać właściwie od razu, bo od strony formalnej inwestycja jest dopięta na ostatni guzik – projekt z niezbędnymi pozwoleniami jest już gotowy. Na należącej do miasta działce najpóźniej za 3 lata do nowego domu będą mogli wprowadzić się pierwsi lokatorzy. 

Władze miasta pragną, by było to przyjazne miejsce do życia, dlatego przy budynku powstanie też plac zabaw. By dom był maksymalnie samowystarczalny energetycznie i ekonomiczny, otrzyma instalację fotowoltaiczną. Ukłonem wobec środowiska będzie zbiornik na zagospodarowanie wód opadowych – deszczówkę można będzie wykorzystać do utrzymania terenu. Lokalizację wybrano nieprzypadkowo. Blisko stąd do żłobka, przedszkola i szkoły podstawowej. Po drugiej stronie ulicy jest park im. Legionów, a tuż obok targowisko Górniak i przystanek tramwajowy. 

Mieszkania przy Pabianickiej – jakie?

Wśród 153 mieszkań, które powstaną w budynku przy ul. Pabianickiej 5/11, będzie 48 kawalerek (M1), 76 lokali typu pokój z kuchnią (M2) i 29 większych M3. Zmotoryzowani mieszkańcy będą mogli korzystać z parkingu ze 132 miejscami postojowymi, z których 70 znajdzie się w podziemnym garażu. 

Poza funkcją mieszkalną budynek ma pełnić także funkcje publiczne i usługowe. Na parterze znajdą się więc lokale z przeznaczeniem użytkowym oraz pomieszczenia dla domu dziennego pobytu dla seniorów. Co najistotniejsze dla przyszłych najemców – mieszkania będą tanie. Opłaty czynszowe będą naliczane według stawki komunalnej, która obecnie wynosi 12,50 zł za 1 mkw. Na realizację tej inwestycji miasto ma zabezpieczone pieniądze na wkład własny, stara się o ponad 50 mln zł wsparcia z BGK.

Władze Łodzi zapowiadają, że wkrótce przedstawią informacje na temat kolejnych planowanych tanich mieszkań dla łodzian.

ZOBACZ TAKŻE