Nowi mieszkańcy Orientarium Zoo Łódź. Nie ma w mieście większych słodziaków! [ZDJĘCIA]

Orientarium Zoo Łódź ma nowych mieszkańców. Część z nich można już oglądać na wybiegach. Jakie zwierzaki wiją sobie nowe gniazdko przy Konstantynowskiej 8/10?

fot. Orientarium Zoo Łódź
Nowi mieszkańcy Orientarium Zoo Łódź. Nie ma w mieście większych słodziaków!
8 zdjęć
fot. Orientarium Zoo Łódź
fot. Orientarium Zoo Łódź
fot. Orientarium Zoo Łódź
fot. Orientarium Zoo Łódź
fot. Orientarium Zoo Łódź
ZOBACZ
ZDJĘCIA (8)

 – Przyjechało do nas kilka nowych zwierząt, wśród nich samiec saki białolicej, tamarynki czerwonobrzuche, legwan szlachetny i świnia wisajska. Dwa pierwsze gatunki można już oglądać w pawilonie „Małpi Gaj”. Legwan zamieszka niebawem w wiwarium, a świnia wisajska w stajni dawnego minizoo – mówi Uljana Kałążny, kierowniczka jednej z sekcji hodowlanych w Orientarium Zoo Łódź.

Zwierzaki-cudaki w Orientarium Zoo Łódź

Do mieszkającej w Łodzi samicy saki białolicej Doro dołączył samiec Pablo. Wcześniej mieszkał w Vogelpark w Marlow. Tamaryny czerwonobrzuche to nowy gatunek w łódzkim ogrodzie. Dwie samice, dwu- i trzyletnia, przyjechały z ogrodu w Magdeburgu. Nowy legwan z gatunku iguana delicatissima przybył z ogrodu w Wiedniu. Obecnie oswaja się z nowym miejscem na zapleczu hodowlanym. Do stada świń wisajskich dołączyła samica z Zoo Landau z Niemiec. To bardzo inteligentne świnki, które potrafią korzystać z prostych narzędzi. Samcom tego gatunku – z uwagi na bujne czupryny – często nadawane jest imię Elvis. W łódzkim stadzie też jest taki osobnik.

ZOBACZ TAKŻE