Nowoczesny stadion dla lekkoatletów powstaje na RKS

Trwają prace budowlane na terenie Rudzkiego Klubu Sportowego, gdzie powstanie nowoczesna arena lekkoatletyczna. Położono już tartan na pełnowymiarowej bieżni. Remont ma zakończyć się jeszcze w tym roku.

mat. pras
Tak ma wyglądać stadion RKS dla lekkoatletów
4 zdjęcia
mat. pras
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

W zakres remontu prowadzonego na RKS wchodzi wykonanie boiska z nawierzchnią z naturalnej trawy wraz z bieżnią lekkoatletyczną o długości 400 m z sześcioma torami okrężnymi oraz ośmioma torami prostymi do biegów sprinterskich. Powstaną także pozostałe elementy infrastruktury lekkoatletycznej tj. rzutnie do pchnięcia kulą, rzutu oszczepem, młotem i dyskiem, skocznie do skoku o tyczce, w dal i trójskoku, zeskok do skoku wzwyż i inne. Rozebrane zostaną stare budynki gospodarcze.

- Prace idą zgodnie z harmonogramem. Stadion zostanie przebudowany do grudnia 2021 roku, a w przyszłym sezonie zawodniczki i zawodnicy będą mogli korzystać już z nowoczesnego, dostosowanego do organizacji zawodów obiektu – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich

Co zostało już zrobione?

Roboty inwestycyjne nie przeszkadzają w prowadzeniu części zajęć, bowiem wyremontowana 10 lat temu hala lekkoatletyczna funkcjonuje normalnie. Wszystkie modernizowane i budowane fragmenty stadionu będą zgodne z przepisami światowej i polskiej organizacji lekkoatletycznej. To, jak będą wyglądać, zostało wypracowane w ramach konsultacji z zawodnikami i trenerami.

- Wykonano już boisko z drenażem, rzutnie i skocznie. Płyta jest przygotowana pod wysiew trawy. W tej chwili wykonywana jest nawierzchnia poliuretanowa, trwa montaż osprzętu sportowego i wymiana ogrodzenia. Prowadzone są prace przy oświetleniu obiektu. Rozpoczęto także budowę infrastruktury technicznej pod drogami – relacjonuje Jan Banaszyński, kierownik robót.

Trwa przebudowa na stadionie RKS

Więcej zmian na stadionie RKS

Koszt I etapu przebudowy stadionu RKS, polegający na budowie nowego boiska lekkoatletycznego, to 10 mln złotych. Na ten etap gmina dostała dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w wysokości 3,5 mln zł. Miasto przygotowuje się też do realizacji II etapu inwestycji, a więc przebudowy zdegradowanego technicznie, pozostawionego od kilkudziesięciu lat w stanie surowym budynku z przeznaczeniem na zaplecze administracyjno-szatniowe, internat oraz pomieszczenia odnowy biologicznej i rehabilitacji sportowej.

ZOBACZ TAKŻE