Rudzki Klub Sportowy z nową bieżnią i boiskiem piłkarskim. A to nie koniec

Dobiegła końca rozpoczęta wiosną 2021 r. modernizacja stadionu lekkoatletycznego Rudzkiego Klubu Sportowego. Odbyły się już pierwsze przeglądy techniczne, a Polski Związek Lekkiej Atletyki dopuścił obiekt do rozgrywania na nim oficjalnych zawodów.

fot. ŁÓDŹ.PL
Nowy stadion lekkoatletyczny RKS
19 zdjęć
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (19)

–  Prowadzimy ostatnie prace wykończeniowe. Wokół nowej areny porządkujemy trawniki i sadzimy drzewa: sosny czarne, jarzęby pospolite, głóg pośredni. Zasadzimy blisko 40 drzew i 75 mkw. krzewów ligustru pospolitego. Przed nami prace porządkowe oraz montaż wiat sędziowskich – informuje Marek Iwanowski, kierownik robót.

Bieżnia wokół boiska

W ramach inwestycji o wartości 10 mln zł wykonano pełnowymiarową bieżnię poliuretanową o długości 400 m z sześcioma torami okrężnymi oraz ośmioma torami prostymi do biegów sprinterskich, trawiaste boisko piłkarskie z odprowadzeniem wody, kompletny zestaw skoczni, rzutni i profesjonalne oświetlenie.

Na torze biegowym udało się położyć już prawie cały tartan. Jest to nawierzchnia wysokiej jakości (fachowa nazwa: Conipur Vmax), na takiej samej rozgrywane są zawody Diamentowej Ligi na stadionie Louisa II w Monaco.

Miasto przygotowuje się do kontynuacji modernizacji infrastruktury RKS. Kolejnym wyzwaniem będzie przebudowa zdegradowanego technicznie i pozostającego od kilkudziesięciu lat w stanie surowym budynku, w którym ma powstać zaplecze administracyjno-szatniowe, internat oraz pomieszczenia odnowy biologicznej i rehabilitacji.

Baza olimpijczyków

RKS Łódź, pomimo fatalnego stanu technicznego swoich obiektów, jaki utrzymywał się w ostatnich latach, dochował się kilku świetnych zawodników. Oprócz olimpijczyka i multimedalisty mistrzostw świata (pięć krążków) i mistrzostw Europy (siedem) Adama Kszczota, w Igrzyskach Olimpijskich startowali także inni wychowankowie tego klubu: Marcin Krzywański (Sydney), Sylwester Bednarek (Rio de Janeiro), a także Mateusz Borkowski i Mateusz Rzeźniczak (obaj w Tokio).

ZOBACZ TAKŻE