Nowości w Karcie Łodzianina. Zapłać za usługi z Google Pay i Apple Pay

Z początkiem lipca aplikacja Karta Łodzianina zyskała dodatkową funkcję. Dla jej użytkowników dostępne są już szybkie płatności Google Pay i Apple Pay. Dzięki temu opłatę za migawkę, parkowanie czy bilety MPK Łódź można realizować jeszcze prościej i szybciej.

Karta Łodzianina
Nowości w Karcie Łodzianina. Zapłać za usługi z Google Pay i Apple Pay

Google Pay i Apple Pay to systemy płatności mobilnych, umożliwiające płacenie za zakupy w wygodny i bezpieczny sposób. Pierwsze z wymienionych rozwiązań jest dostępne na telefonach z systemem operacyjnym Android, drugie – na iPhone’ach. Karta Łodzianina  dołączyła tym samym do aplikacji, oferujących najnowocześniejsze metody płatnicze.

Czym wyróżnia się Karta Łodzianina?

Karta Łodzianina jest najmłodszą i najszybciej rozwijającą się kartą miejską w Polsce. Dzięki mobilnej aplikacji jej użytkownicy mają łatwiejszy dostęp do informacji o zniżkach i dodatkowych możliwości, takich jak zakup biletów MPK Łódź (jednorazowych i migawek) i biletów parkingowych w Strefie Płatnego Parkowania. W tym roku planowane jest także wprowadzenie sprzedaży biletów na miejskie atrakcje za pośrednictwem aplikacji Karta Łodzianina.

W związku z 600-leciem Łodzi mieszkańcy posiadający pakiet na 2022 r. do końca tego roku mogą przedłużyć ważność karty o dwa lata i to bez konieczności okazywania dokumentów weryfikacyjnych.

ZOBACZ TAKŻE